×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Wysokie koszty zabijają gastronomię. Pizzeria dostała rachunek za gaz na ponad 72 tys. zł.
Pizzeria otrzymała rachunek za gaz na ponad 72 tys. zł. / fot. facebook.com/newportgdansk

Wysokie koszty zabijają gastronomię. Pizzeria dostała rachunek za gaz na ponad 72 tys. zł.

Autor: oprac. JS/Onet.pl Data: 03 stycznia 2023 14:42 | Aktualizacja: 04 stycznia 2023 13:26

Mira Smilgin, właścicielka gdańskiej pizzerii New Port, mimo płacenia rachunków na czas, tuż przed świętami Bożego Narodzenia dostała nakaz dopłaty 72 tys. zł za gaz - pisze Onet.pl.

Pizzeria otrzymała rachunek za gaz na ponad 72 tys. zł. Jak to możliwe?

Właścicielka gdańskiej pizzerii New Port zdjęcie rachunku za gaz na kwotę ponad 72 tysięcy złotych opublikowała w mediach społecznościowych. W zamieszczonym poście opisała również konsekwencje takiego rachunku dla prowadzonego przez nią lokalu, który będzie musiała niestety zamknąć. 

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Okazało się, że pomimo terminowych płatności, ale przy zwiększającej się cenie za jednostkę musimy dopłacić 72 tysiące złotych. Oznacza to, że gaz podrożał dla nas w 2022 siedmiokrotnie. Już wcześniej walczyliśmy o przetrwanie mierząc się z wysokimi cenami benzyny, prądu, inflacją oraz zmieniającym się VAT-em - czytamy w poście na profilu pizzerii w social mediach. 

Kolejny lokal zamyka się przez wysokie koszty 

Jak przyznała restauratorka w rozmowie z Onetem, w ostatnim roku rachunki za gaz wzrosły dla prowadzonej przez nią pizzerii kilkukrotnie, z kolei od dostawcy gazu usłyszała, że jej biznes nie łapie się na żadne obniżki. W tej sytuacji Mira Smilgin zdecydowała się na zamknięcie lokalu. 

- Zdecydowaliśmy się przeczekać ten trudny czas zamykając lokal. Mamy jednak nadzieję wrócić kiedy i ceny wrócą do normalności - napisała w mediach społecznościowych właścicielka New Port.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz

komentarze

  • Kris53

    Zapomnieliście dodać, że rk jest za rok 2022, w którym pani płaciła zaliczki około 700 zł co drugi miesiąc nie sprawdzając faktycznego zużycia gazu. Nie bardzo rozumiem zdziwienia rachunkiem.Tyle zużyła a obudziła się jak zobaczyła rk. Przecież to od niej zależy. Czytałem, że dostała dofinansowania około 60 tys. dostała by więcej gdyby kontrolowała koszty w tym własny licznik zużycia gazu i w połowie roku założyła fotovoltaikę żeby nie ponosić takich kosztów za gaz. Żeby prowadzić firmę nie wystarczy obsługa kasy fiskalnej. Trzeba być trochę \"ogarniętym\".
  • Gość

    Mira Smilgin ???
  • A

    A ile zapłacili przez cały rok?