Partnerzy portalu
Zestaw Maty - ile ma kalorii? Do 21 listopada w McDonalds można zamówić zestaw znanego rapera/ fot. za YouTube

Zestaw Maty - ile ma kalorii?

Autor: portalspozywczy.pl Data: 25 października 2021 16:08

Promowany przez rapera Matę zestaw  z McDonald's składa się z napoju Matcha Latte, frytek i potrójnego burgera. Ile to kalorii?

Od 18 października do 21 listopada w McDonalds można zamówić zestaw znanego rapera - Maty. Znajdą się w nim potrójny cheesburger, vanilla matcha latte (matchak latte) oraz średnie frytki.

Zestaw Maty hitem McDonalds. Ile ma kcal?

Jak obliczono, zestaw zawiera 1119 kcal i 44,5 g cukrów - to połowa dziennego zapotrzebowania energetycznego dla nastolatka.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Porcja Matcha latte zawiera 241 kcal, 9,2 g tłuszczu i 36 g cukru, średnie frytki to 330 kcal, 16 g tłuszczu i 1 g soli, a potrójny cheeseburger: 548 kcal, w tym 31 g tłuszczu (w tym 15 g tłuszczów nasyconych), 8,5 g cukru i 2,7 g soli.

Zestaw Maty kosztuje 18 zł. Klienci McDonald's mogą go zamówić za pośrednictwem aplikacji w zakładce OkazYEAH.

Mata to pierwszy polski artysta, który został zaproszony przez McDonald’s do stworzenia autorskiego zestawu. Dodatkowo, w ramach współpracy powstała kolekcja ubrań, łącząca charakterystyczny styl rapera z estetyką marki.

Dietetycy krytykują zestaw Maty z McDonalds

Katarzyna Bosacka znana z krytycznego podejścia do składu produktów spożywczych wzięła na warsztat zestaw Maty z McDonalds. Jak go oceniła?

- Dlaczego dzieci jedzą śmieci? Bo bez obciachu promują je znane nazwiska. Od dzisiaj w McDonald's można kupić zestaw, który powstał we współpracy sieci z raperem - „Matą” Michałem Matczakiem. Mata to artysta, który bije rekordy popularności głównie wśród młodego pokolenia i tu pojawia się pytanie: Czy współpraca rapera z McDonald's i tym samym promowanie przez niego jedzenia typu fast-food wśród młodzieży jest fair? 🤯 Wątpliwe - czytamy na Facebooku.

Mata i McDonalds - dobra współpraca biznesowa?

Eksperci podkreślają, że biznesowo współpraca Maty i McDonald's może być korzystna dla obu stron.

- To, że Mata dostaje swój własny zestaw podniesie jego prestiż jako artysty i celebryty. Za tym pójdą kolejne kontrakty reklamowe, a o samym Matczaku zrobi się znowu głośno, dzięki czemu jego kolejna płyta znowu się świetnie sprzeda. Tak wygląda biznes (zwłaszcza ten show biznes). Mata (a dokładniej jego managerowie) muszą zdawać sobie sprawę, że to nie będzie trwało wiecznie, sława przemija, za rok czy dwa lata pojawi się kolejna gwiazda (z Tik Toka czy Youtube), która przyćmi Mate i tak to się kręci - ocenia dla Wirtualnych Mediów Wojciech Kardyś, specjalista ds. marketingu i współwłaściciel agencji Good For You.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz