×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
„Ziemniaczana wojna” sieci fastfoodowych w Japonii
Zakłócenia w dostawach ziemniaków z Ameryki do restauracji McDonald’s w Japonii wywołały „ziemniaczaną wojnę” wśród fast foodów w tym kraju / fot. unsplash

„Ziemniaczana wojna” sieci fastfoodowych w Japonii

Autor: PAP Data: 24 stycznia 2022 16:14 | Aktualizacja: 25 stycznia 2022 11:32

Zakłócenia w dostawach ziemniaków z Ameryki do restauracji McDonald’s w Japonii wywołały „ziemniaczaną wojnę” wśród fast foodów w tym kraju, a konkurenci amerykańskiej sieci chcą przyciągnąć klientów, zwiększając porcje frytek – informuje w poniedziałek agencja Kyodo.

Firma zarządzająca restauracjami McDonald's w Japonii ogłosiła niedawno, że z powodu zakłóceń w dostawach ziemniaków z Ameryki Północnej będzie sprzedawała frytki wyłącznie w małych porcjach. Ma to zapobiec wyczerpaniu się zapasów ziemniaków i konieczności całkowitego wycofania frytek z menu.

Do utrudnień w dostawach doprowadziła powódź w okolicach portu w kanadyjskim mieście Vancouver oraz ogólnoświatowy kryzys transportu morskiego, związany z pandemią koronawirusa.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Ziemniaczany kryzys w McDonald's starają się wykorzystać konkurenci.

Sieć fast foodów Freshness Burger rozpoczęła kampanię promocyjną, której głównym elementem jest powiększenie porcji frytek o jedną czwartą. Firma chwali się, że nie ma problemów z dostawami, ponieważ ziemniaki sprowadza z japońskiej wyspy Hokkaido.

Sklepy spożywcze Ministop zaczęły natomiast sprzedawać "kubły ziemniaczane", czyli porcje frytek w rozmiarze trzykrotnie większym niż zwykle.

Ta zaostrzona konkurencja wywołała falę komentarzy w mediach społecznościowych, gdzie internauci piszą żartobliwie o "ziemniaczanej wojnie". "To wojna, którą miłośnicy frytek przyjmują z zadowoleniem" - napisał jeden z nich.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz