×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Żółty Przewodnik Gault&Millau z nową sekcją dla barów, kawiarni, cukierni i street foodów
fot. shutterstock.com

Żółty Przewodnik Gault&Millau z nową sekcją dla barów, kawiarni, cukierni i street foodów

Autor: www.horecatrends.pl Data: 04 października 2018 12:35 | Aktualizacja: 05 października 2018 08:13

26 listopada 2018 r. w Gdańsku odbędzie się premiera V edycji Żółtego Przewodnika Gault&Millau i wręczenie nagród najlepszym szefom kuchni w Polsce. W Przewodniku pojawi się nowa sekcja - to miejsca wyróżnione oznaczeniem POP.

W wydarzeniu weźmie udział ponad 700 gości, w tym setki szefów kuchni, których restauracje znajdą się w Żółtym Przewodniku na 2019 rok. Jak co roku podczas Gali zaprezentujemy najlepszych szefów kuchni w Polsce. Nagrody, już po raz piąty, zostaną przyznane w 5 kategoriach: Szef Kuchni Tradycyjnej, Kobieta Szef, Młody Talent, Szef Jutra i Szef Roku. Najcenniejszy dyplom, z tytułem Szefa Roku, do tej pory został wręczony Andrei Camastrze, Wojciechowi Modestowi Amaro, Pawłowi Oszczykowi oraz  Witkowi Iwańskiemu. Kto dołączy do tego prestiżowego grona?

26 listopada to data oficjalnej premiery Żółtego Przewodnika Gault&Millau Polska 2019 - przewodnika, który tworzy kulinarną mapę Polski. Jest on ogólnopolskim, rzetelnym źródłem informacji o tym, gdzie warto zjeść, smakowicie spędzić czas, a także gdzie kupić regionalne produkty, przetestowane i polecane przez grono inspektorów Żółtego Przewodnika. Każdego roku ponad 20 wykwalifikowanych, anonimowych inspektorów dokładnie ocenia około tysiąca restauracji. Do przewodnika trafiają wszystkie te, które pozytywnie przejdą skrupulatną weryfikację - to miejsca naprawdę godne uwagi. W tym roku inspektorzy wybrali aż 650 restauracji! 

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Jak co roku zaskoczymy naszych czytelników. W Przewodniku pojawi się nowa sekcja - to miejsca wyróżnione oznaczeniem POP. Te, które nie są restauracjami, a mimo tego cieszą znakomitymi smakami i atmosferą. Wśród nich są najlepsze cocktail i wine bary, kawiarnie, cukiernie a nawet street foody w wydaniu gourmet. Nie usiłujemy ich porównywać z restauracjami, stąd opracowaliśmy tę nową kategorię i zupełnie nowy styl oznaczeń - mówi Justyna Adamczyk, Redaktor Naczelna Żółtego  Przewodnika.

Gala, w nawiązaniu do nowej kategorii opisywanych miejsc, będzie miała w tym roku inną niż dotychczas formułę.

Projekt jest realizowany dzięki Partnerom Przewodnika i Gali: Citibank, Lavazza, Małopolska – Region Wód Mineralnych, Mastercard, Moet Hennessy, Gastro Magic, Grimbergen, Golden Products, oraz Partner Center.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz