Partnerzy portalu

Gastroosobowości


Olgierd Danielewicz - Chief Operations Officer AmRest,  - sylwetka osoby z branży HoReCa Olgierd Danielewicz - Chief Operations Officer AmRest

Olgierd Danielewicz

Chief Operations Officer AmRest

Biogram

Jest absolwentem Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu (dyplom z Zarządzania i Marketingu) oraz Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu (studia podyplomowe i MBA). Zanim dołączył do AmRest zdobywał doświadczenie w różnych firmach i branżach. W połowie lat 90. pracował w branży hotelarsko-gastronomicznej w Oberjoh Alpenhotel, w Niemczech, później w branży motoryzacyjnej zarówno w Niemczech (akcesoria Forda), jak i w Polsce (oleje samochodowe Mobil, Castrol), gdzie zdobył pierwsze doświadczenie w marketingu. Dołączył do AmRest (ARS) w trakcie studiów w marcu 1998 r. jako Asystent Kierownika Restauracji KFC w Swarzędzu. Po intensywnym treningu w Szczecinie (w pierwszej restauracji KFC należącej do AmRest) współuczestniczył w otwarciu piątej w Polsce restauracji AmRest. Po 6 miesiącach  objął stanowisko Kierownika Restauracji, przejmując restaurację KFC w Swarzędzu. Przez następne kilka miesięcy uczestniczył w procesie otwarcia innych restauracji w Poznaniu. W 2001 roku dołączył do Działu Szkoleń jako Trener Regionalny i przejął odpowiedzialność za szkolenia w Polsce Zachodniej zarówno w KFC, jak i w Pizza Hut.

Wraz z rozwojem marki KFC przeniósł się do Wrocławia aby zostać Kierownikiem Regionu KFC Południe 1. Funkcję tą pełnił przez 4 lata. Region KFC Południe 1 stał się pierwszym w historii marki, który objął prowadzenie w rankingu DOS + (system zarządzania restauracjami AmRest), a większość managerów i kierowników restauracji tego regionu została później Kierownikami Regionalnymi lub podjęła pracę w siedzibie AmRest. W 2005 roku przeniósł się do Warszawy, by przejąć odpowiedzialność za kilka regionów i został jednym z pierwszych Kierowników Dystryktu. Trzech Kierowników Regionalnych z jego ówczesnego dystryktu odgrywa obecnie kluczową rolę w rozwoju AmRest w Polsce i na Bałkanach.

W 2007 roku Olgierd Danielewicz podjął wyzwanie ożywienia marki Burger King w Polsce.  Był też prezydentem marki KFC. Jego obecne stanowisko to Chief Operations Officer w AmRest.