×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Ascobloc: Jak wybrać meble ze stali nierdzewnej?
Honorata Dudziak kierownik działu sprzedaży Ascobloc

Ascobloc: Jak wybrać meble ze stali nierdzewnej?

Autor: Anna Wrona Data: 28 kwietnia 2023 09:58

Pod pojęciem stali nierdzewnej kryją się różne gatunki blach: lepszej i gorszej jakości. Stal nierdzewna gorszych gatunków w agresywnych warunkach może nie być odporna na korozję – ostrzega Honorata Dudziak, kierownik działu sprzedaży Ascobloc.

Na co zwracać uwagę, wybierając meble i sprzęt ze stali nierdzewnej do gastronomii?

Jak tłumaczy Honorata Dudziak, kierownik działu sprzedaży Ascobloc, najważniejsze jest zwrócenie uwagi, z jakich materiałów wykonane są dane meble czy urządzenia.

Stal nierdzewna gatunek 1.4301

Pod pojęciem stali nierdzewnej czy szlachetnej kryją się różne gatunki blach, zarówno lepszej, jak i gorszej jakości. Jakie są konsekwencje nieodpowiedniego wyboru? Stal nierdzewna gorszych gatunków w agresywnych warunkach (kwasy, wilgotność) może nie być odporna na korozję.

– Zalecany dla gastronomii, najwyższej jakości, jest gatunek stali nierdzewnej 1.4301 – mówi Honorata Dudziak.

Higiena mebli i urządzeń

Oprócz jakości materiału, bardzo ważna jest też higiena i sposób łączenia konstrukcji.

– Należy zwracać uwagę na wykończenie, na jakość wykonywanych mebli. Bardzo istotne są wszystkie konstrukcje, które są spawane. Mają lepszą wytrzymałość i są bardziej higieniczne niż konstrukcje skręcane, które w miejscach skręcania mogą zbierać brud i zanieczyszczenia. Należy też zwrócić uwagę na inne elementy: wykończenie blatów, drzwi, rodzaje zastosowanych uchwytów. Im mniej dodatkowych elementów (np. uchwytów z tworzywa, innych materiałów), tym lepiej. Jest wtedy mniejsze ryzyko zanieczyszczeń i braku higieny – radzi kierownik działu sprzedaży Ascobloc.

W przypadku blatów ze stali nierdzewnej bardzo istotne jest, w jaki sposób są one wytłumiane i wzmacniane. Elementy drewnopodobne mogą z czasem np. puchnąć.

Energooszczędność coraz ważniejsza

Obecnie bardzo ważna jest też energooszczędność.

– W dzisiejszych czasach dla ludzi prowadzących gastronomię pobór energii jest bardzo istotny. Wszystkie firmy próbują pracować nad większą wydajnością swoich urządzeń i mniejszym zużyciem energii. Nasza firma też poczyniła w tym kierunku kroki. Wyprodukowaliśmy nową linię stołów chłodniczych, które mają bardzo wysoką energooszczędność. Uzyskaliśmy klasę energooszczędności A+, co powoduje mniejsze zużycie energii o połowę w stosunku do innych produktów obecnych na rynku – wskazuje.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz

Partner serwisu