×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Automatyzacja coraz mocniejszym trendem w świecie kawy (WIDEO)
Michał Ziemlewicz, Brand Manager Dalla Corte & COMPAK, Best CS

Automatyzacja coraz mocniejszym trendem w świecie kawy (WIDEO)

Autor: Anna Wrona Data: 05 kwietnia 2023 09:19

Automatyzacja coraz śmielej wkracza w świat kawy. Automatyczne ekspresy ułatwiają baristom pracę, a w miejscach o dużym natężeniu ruchu kawę może już zaserwować nam robot. O tym, jakie są korzyści takich rozwiązań i jak je zaprogramować, opowiada Michał Ziemlewicz, Brand Manager Dalla Corte & COMPAK, Best CS.

Automatyzacja trendem 2023 roku

Jak tłumaczy Michał Ziemlewicz, Brand Manager Dalla Corte & COMPAK, Best CS, automatyzacja to trend 2023 roku, ale także następnych lat.

W przypadku kawy, automatyczne ekspresy zapewniają przede wszystkim powtarzalność oferowanego napoju oraz pomagają uniknąć problemów wynikających z czynnika ludzkiego. Dzięki automatycznym rozwiązaniom pracownik ma więcej czasu na kontakt z gościem. Takie urządzenia skracają również czas szkolenia nowej obsługi.

Automatyzacja daje nam możliwość zachowania powtarzalności na najwyższy poziomie – podkreśla Michał Ziemlewicz

Gdzie sprawdzą się automatyczne ekspresy do kawy?

Michał Ziemlewicz wskazuje, że automatyczne ekspresy do kawy sprawdzą się m.in. w lokalach z dużą rotacją pracowników, miejscach, które stawiają na wysoką jakość serwowanej kawy, ale też w miejscach, które chcą podnieść poziom gościnności i obsługi pracowników. Świetnie sprawdzą się też w lokalach, w których kawa nie gra głównej roli (np. piekarniach) czy w punktach o dużym natężeniu ruchu.

Jak zaprogramować automatyczny ekspres do kawy?

Programowanie ekspresu automatycznego jest procesem, który musi przejść wykwalifikowana osoba. Bariści mogą korzystać z nowoczesnych technologii i automatyzacji w ekspresach do kawy i przyrządzania kawy, rozwijając swoje umiejętności programowania ekspresu.

Bariści, którzy maja dużą wiedzę na temat zaparzania kawy, mogą tę wiedzę przełożyć na ekspres automatyczny, który daje możliwość zaprogramowania wszystkich najważniejszych parametrów w procesie przygotowania kawy: od grubości mielenia, przez czas parzenia, podawanie wody, czas preinfuzji itd. Programowanie ekspresu jest kluczowe do zachowania jak najlepszej jakości, ale też daje wiele możliwości zarówno właścicielom lokalu (tworzenie indywidualnych receptur), jak i baristom

Michał Ziemlewicz, Brand Manager Dalla Corte & COMPAK, Best CS

Kawa od robota

W Polsce dostępne są już też w pełni autonomiczne punkty z kawą, w których po przejściu procesu płatności kawę przyrządza nam... robot.

Taki ekspres jest zaprogramowany na wiele różnych napojów. Ramię robota przyrządza kawę za pomocą ekspresu automatycznego, tak jakby zrobił to barista – tłumaczy Michał Ziemlewicz

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz

Partner serwisu