×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Komat: kuchnia XXI wieku to taka, która oszczędza energię
Grzegorz Braun, koordynator sprzedaży w firmie Komat. Fot. PTWP

Komat: kuchnia XXI wieku to taka, która oszczędza energię

Autor: Magdalena Brzózka Data: 13 kwietnia 2023 17:05

- Dużo się w ostatnim czasie mówi o oszczędności energii, z powodu horrendalnych wzrostów cen. Kuchnia na miarę XXI wieku to taka, w której dbamy o środowisko - mówi horecatrends.pl Grzegorz Braun, koordynator sprzedaży w firmie Komat.

Jaki jest obecnie klimat i chęć przedsiębiorców HoReCa do inwestowania?

Grzegorz Braun: Jak wszyscy wiemy, czasy są trudne i pełne wyzwań dla nas wszystkich, nie tylko w HoReCa, ale w wielu branżach, np. budowlanych, które są z nami związane. Zmienia się profil naszego klienta – mimo wszystko, mimo całej tej otoczki związanej z pandemią i wojną, jest dużo klientów, mających dość pokaźny portfel, tzw. premium. I my staramy się w tej sytuacji projektować i wyposażać obiekty dla nich właśnie. Zauważamy, że jest duży spadek inwestycji z tej średniej półki cenowej; mamy takie rozwarstwienie – jest zapotrzebowanie na najdroższe produkty i na najtańsze produkty. Z uwagi na profil naszej działalności wypełniamy tę lukę związaną z drogimi, ekskluzywnymi produktami – to jest nasz klient docelowy w obecnej sytuacji.

Jak wyposażyć kuchnię na miarę XXI wieku?

Dużo się w ostatnim czasie mówi o oszczędności energii, z powodu horrendalnych wzrostów cen, więc kuchnia XXI to ta, w której dbamy o środowisko, oszczędzamy. Oszczędność energii związana jest z odzyskiem energii, rekuperacją, powtórnym wykorzystaniem tej energii, więc dużo sprzętów nowoczesnych, innowacyjnych, które wprowadzamy na rynek służy temu, by dbać o środowisko, by oszczędzać te pieniądze klienta, które zawsze były wydawane na energię. Płacimy więcej za te innowacyjne produkty, ale z czasem uzyskujemy zwrot tej inwestycji.

Jakie trendy wskazałby Pan na rynku HoReCa, jeśli chodzi o wyposażenie kuchni? 

Teraz w trendach są urządzenia, które oszczędzają czas pracowników, pozwalają inwestorom zatrudniać mniej osób i bardziej korzystać z tych zasobów, które, jak zauważamy, w ostatnim czasie są ograniczone. Nie chcę użyć słowa że eliminujemy pracowników – pozwalamy tym pracownikom odetchnąć i przekierować siły, które mają, do innych zadań. Produkty, które proponujemy, to produkty bardziej zautomatyzowane, przez co praca ludzka jest prostsza, a potrawy, które są serwowane z naszych urządzeń mają dużą powtarzalność, co w obecnej sytuacji też jest bardzo ważne, bo żeby przeszkolić dobrze pracownika potrzebujemy czasem miesięcy.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz