Partnerzy portalu
Meble gastronomiczne: Jak dbać o meble ze stali nierdzewnej?
Powierzchnie mebli ze stali nierdzewnej powinny być utrzymane w czystości - zanieczyszczenia należy usuwać na bieżąco. Fot. Shutterstock

Meble gastronomiczne: Jak dbać o meble ze stali nierdzewnej?

Autor: Katarzyna Gubała Data: 10 stycznia 2023 11:05

Regularne czyszczenie i konserwacja mebli wykonanych ze stali nierdzewnych pozwala na ich długotrwałą i bezproblemową eksploatację - podkreślają eksperci Hendi. Jak w prawidłowy sposób czyścić meble gastronomiczne ze stali nierdzewnej?

Nierdzewność stali o podwyższonej odporności na korozję wynika zarówno ze składu samego stopu, jak i z reakcji chemicznej powstającej samoczynnie na powierzchni stali nierdzewnej, czyli wytwarzaniu się warstwy pasywnej tlenku chromu. Proces ten przebiega wyłącznie na powierzchniach czystych, z bezpośrednim dostępem do tlenu atmosferycznego.

Stal nierdzewna, jak każdy materiał, wymaga prawidłowego użytkowania i pielęgnacji. Regularne czyszczenie i konserwacja mebli wykonanych ze stali nierdzewnych pozwala na ich długotrwałą i bezproblemową eksploatację - podkreślają eksperci Hendi.

Jak prawidłowo czyścić meble gastronomiczne ze stali nierdzewnej?

  • Powierzchnie mebli powinny być utrzymane w czystości - zanieczyszczenia należy usuwać na bieżąco. Brud i osady pozostawione na powierzchni mebla mogą powodować przebarwienia i korozję.
  • Do czyszczenia mebli gastronomicznych należy używać wyłącznie środków przeznaczonych do stali nierdzewnych. W większości przypadków czyszczenie polega na naniesieniu środka na powierzchnię mebla, usunięciu zabrudzeń za pomocą ściereczki lub gąbki, a następnie spłukaniu czystą wodą i wytarciu do sucha wszystkich powierzchni, w tym zakamarków trudniej dostępnych, gdzie może gromadzić się brud i wilgoć.
  • Po czyszczeniu należy zakonserwować meble środkami przeznaczonymi do konserwacji powierzchni ze stali nierdzewnych.
  • Do czyszczenia mebli ze stali nierdzewnych nie wolno stosować proszków i mleczek ścierających, środków do srebra, wybielaczy oraz jakichkolwiek innych środków zawierających chlor.
  • Powierzchnie eksploatowane lub czyszczone nieprawidłowo ulegają przebarwieniu, zmatowieniu, a w dłuższym okresie korozji.
  • Na rynku dostępna jest szeroka gama profesjonalnych środków przeznaczonych do czyszczenia i konserwacji stali nierdzewnych. Należy używać wyłącznie środków renomowanych marek oraz postępować zgodnie z instrukcjami podanymi przez ich producentów.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz