×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Melitta Profesional: na rynku automatów do kawy zauważalny jest powrót do wynajmu
Paweł Jaślikowski, dyrektor generalny at Melitta Professional Coffee Solutions Poland sp. z o.o./fot. LinkedIn

Melitta Profesional: na rynku automatów do kawy zauważalny jest powrót do wynajmu

Autor: MB Data: 19 kwietnia 2023 12:36

- Kupcy dzisiaj często wybierają tańsze rozwiązania, bądź ograniczają zakupy, czyli kupują tylko to, co na pewno muszą w danej chwili - mówi nam Paweł Jaślikowski, dyrektor generalny at Melitta Professional Coffee Solutions Poland sp. z o.o.

Melitta Profesional to przede wszystkim producent automatów do kawy,  profesjonalnych. Swoją ofertę kieruje do dużej gastronomii, do sieci fast-food’owych, sieci paliwowych, sieci typu convenience – każdego punktu, gdzie jest potrzebne zautomatyzowane działanie ekspresu w kontekście profesjonalnym.

W jakiej kondycji jest branża, którą obsługujecie, po tych trzech niestandardowych latach?

Zdecydowanie widać wpływ pandemii, wojny i inflacji na to, co się dzieje w gastronomii. Przekłada się to na ostrożniejsze decyzje, jeśli chodzi o rozwój zarówno sieci gastronomicznych jak i nowych otwarć w rynku indywidualnym. Kupcy niejednokrotnie wybierają tańsze rozwiązania, bądź ograniczają zakupy, czyli kupują tylko to, co na pewno muszą w danej chwili. Jeśli chodzi o zamknięcia czy upadki dużych sieci, tutaj sytuacja nie wygląda źle, raczej upadają ci, którzy mieli problemy już przed pandemią, których modele biznesowe nie były wystarczająco elastyczne – pod tym względem wydaje się, że mogłoby być gorzej. Natomiast jest bariera, jeśli chodzi o rozwój – nowe rzeczy, nowe projekty, dalsze inwestycje ograniczane są dużą ostrożnością w podejmowaniu decyzji biznesowych.

Jakie zauważa Pan trendy konsumenckie i jak to wpływa na Waszą strategię rozwojową 

Jeśli chodzi o rynek automatów do kawy zauważalny jest powrót do wynajmu i innych form finansowania, dzięki którym firmy mogą ograniczyć zakupy w danym roku i rozłożyć je w czasie. Jeśli chodzi o naszą ofertę, jest ona dostosowana do po pandemicznych realiów. Oferujemy możliwość zakupu urządzeń na preferencyjnych warunkach, ponieważ jesteśmy producentem. Mamy też finansowanie bezpośrednie w ramach Melitta Group, wprowadziliśmy również jako pierwsi w Polsce możliwość długoterminowego wynajmu ekspresów do kawy.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz