×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Na co zwrócić uwagę podczas zakupu pieców do gastronomii? (WIDEO)
Co jest kluczowe podczas zakupów sprzętu do restauracji? / fot. PTWP

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu pieców do gastronomii? (WIDEO)

Autor: Jakub Szymanek Data: 13 kwietnia 2023 08:53

Mimo licznych problemów restauratorzy starają się rozwijać swoje biznesy i inwestują w potrzebny do tego sprzęt. Na co zwracają szczególną uwagę podczas zakupu pieców do kuchni, mówi nam Anna Pycińska, Marketing Manager, Rational.

Jaka jest strategia działania Rational na ten rok?

Rational jest dość konsekwentny. Myślę, że dla nas najważniejszą strategią i najważniejszym celem jest zadowolenie klientów. Tak naprawdę wszystkie procesy mamy dostosowane po to, żeby ten klient na koniec dnia był zadowolony, więc nawet patrząc na to, co potrafią nasze urządzania i cały tak zwany Product Development, czyli rozwijanie produktu jest dostosowane do tego, czego klienci akurat potrzebują.

A klienci są dość poobijani, bo branża gastronomiczna niestety z roku na rok dostaje z różnych stron, więc nam też zależy na tym, żeby były te wyzwania zaspokojone, żeby widzieli w naszym urządzeniach partnera do pracy, a niektórzy o tym mówią i wspominają głośno, że mają partnera w kuchni, czyli urządzenia Rational i chcielibyśmy, żeby coraz więcej klientów tak patrzyło na te urządzenia. 

Które produkty najczęściej kupują restauratorzy?

Patrząc na Państwa ofertę, czy możemy wskazać te produkty, po które klienci sięgają najczęściej?

Naszym klientom dostarczamy dużo cyfr. Próbujemy pokazać klientom, jakie nasze urządzenia mają zalety, jakie korzyści można z nich czerpać, choćby w samych liczbach poprzez używanie naszych urządzeń. Trudno jest powiedzieć, że to urządzenie jest lepsze, a to gorsze, bo da im mniej. Tak naprawdę obie linie, czyli piece konwekcyjno – parowe i urządzenia wielofunkcyjne iVario działają efektywnie i dają korzyści w oszczędności wody, energii i przestrzeni kuchennej, ponieważ nie potrzeba tak wielu pracowników, czyli to wyzwanie, które widzą nasi klienci obecnie, jak rotacja, niewykwalifikowana kadra, ono również tutaj jest zaspokajane.

Mamy te same panele w urządzeniach, więc szkolenie pracowników nie jest skomplikowane, bo z racji tego, że jak ktoś zna już jeden panel, to już drugi ma niewielkie zmiany. Patrzymy w tę stronę, żeby najlepiej mieć dwa urządzenia, bo te dwa urządzenia powodują, że kuchnia działa optymalnie i nic nie jest w stanie jej zaszkodzić.

Które czynniki są kluczowe dla klientów podczas zakupów? Oszczędność energii wody, czy może coś innego?

A może nie musimy wybierać, bo możemy mieć i to, i to. To jest chyba najważniejsze, że z jednej strony szukamy oszczędności, a z drugiej strony mamy klientów, którzy jednak przychodzą do restauracji. To nie jest tak, że restauracje są opustoszałe. Wiem, że mówię to z poziomu Warszawy, ale myślę, że w większych miastach też tak jest, że klienci nadal chodzą do restauracji i mają swoje oczekiwania. Nagle klient nie powie: przyszedłem do restauracji, wiem, że ona ma swoje wyzwania, w związku z tym nie oczekuję wysokiej jakości. Żaden klient tak nie powie, bo klient oczekuję wysokiej jakości. Więc nie możemy wybrać, musimy szukać rozwiązań, żeby mieć i to, i to, i to jest Rational.

Co jest kluczowe podczas zakupów sprzętu do restauracji?

Mówiąc o oszczędności, piece do gastronomii nie należą do najtańszych. Jakie jest podejście restauratorów do cen, czy szukają tutaj oszczędności, czy jednak są w stanie wydać więcej, ale mieć tę gwarancję jakości, że kupują sprzęt na lata?

Posiadanie powiedzmy urządzeń z najniższej półki wiąże się z tym, że one są dużo bardziej awaryjne. Dużo klientów już nie patrzy na cenę na fakturze, że tyle muszą zapłacić, tylko patrzą mocno perspektywicznie, czyli cena na fakturze jest taka, ale na koniec dnia nie muszę płacić dodatkowo za serwis, bo on nie musi już za tydzień przyjeżdżać, bo to urządzenie dalej działa.

Klienci zaczynają patrzeć perspektywicznie. Zaczynają liczyć i być zainteresowani naszymi wyliczeniami, które mamy. Jesteśmy w stanie obliczyć klientom na bazie ich menu i na bazie ich propozycji czas amortyzacji tego urządzenia i podać konkretną cyfrę, że to urządzenie zwróci się po tylu miesiącach. Myślę, że jesteśmy w tym profesjonalni i autentyczni, bo to nie są cyfry z kosmosu, a podstawiamy tam cyfry klientów, więc jest to udowodnione.

Dziękuję za rozmowę.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz

Partner serwisu