Partnerzy portalu
Poradnik restauratora. Meble ze stali nierdzewnej do gastronomii – co warto wiedzieć przy zakupie?
Meble gastronomiczne ze stali nierdzewnej można kupić za gotówkę, ale w ofercie są również raty i leasing. Fot. Shutterstock

Poradnik restauratora. Meble ze stali nierdzewnej do gastronomii – co warto wiedzieć przy zakupie?

Autor: Katarzyna Gubała Data: 09 stycznia 2023 10:15

W jakie meble ze stali nierdzewnej warto zainwestować w pierwszej kolejności otwierając lokal gastronomiczny? Czy meble ze stali nierdzewnej to produkty tylko do dużych kuchni? Spytaliśmy o to ekspertów.

Otwieramy lokal gastronomiczny albo chcemy zmodernizować już działający...

W jakie meble ze stali nierdzewnej warto zainwestować w pierwszej kolejności?

Należy wyposażyć lokal w takie meble, które są konieczne do prowadzenia działalności danego przedsiębiorcy. Na ogół są to stoły robocze, stoły ze zlewami lub z basenami, szafki (z drzwiami na zawiasach lub suwanymi), regały (półki pełne lub ociekowe), podstawy pod piece i zmywarki, szafy magazynowe, szafki wiszące, półki - radzą eksperci Hendi.

Przy wyposażaniu kuchni w meble należy też kierować się wymogami sanitarnymi dotyczącymi lokalu gastronomicznego (odbiór lokalu dokonywany jest przez Państwową Inspekcję Sanitarną).

Na co zwracać uwagę kupując meble ze stali nierdzewnej do gastronomii? 

Meble stalowe zostały zaprojektowane z myślą o gastronomii. W przypadku szczególnych potrzeb warto zwrócić uwagę na grubość blachy stalowej lub rodzaj stali (stal nierdzewna - AISI 430, stal nierdzewna kwasoodporna - AISI 304).

Czy meble ze stali nierdzewnej to produkty tylko do dużych kuchni?

Nie, to produkty dla każdej kuchni - podkreślają eksperci Hendi. Wymiary mebli są zróżnicowane, łatwo dopasować je do różnych przestrzeni.

Czy dostępne są meble ze stali nierdzewnej w mniejszych wymiarach?

Tak.  Na ogół szerokość stołu/szafki zaczyna się od 400mm. W zależności od możliwości technologicznych można dostosować wymiary do indywidualnych potrzeb klienta.

Jaka jest różnica między meblami skręcanymi a spawanymi?

  • Meble skręcane cechuje łatwość przechowywania oraz transportu; charakteryzuje je prosty i szybki montaż.
  • Meble spawane - ten wybór przekłada się na stabilną konstrukcję.

Czy warto kupować meble ze stali nierdzewnej z drugiej ręki?

Jak w przypadku innych towarów z drugiej ręki, wszystko zależy od stanu danego produktu. Cena na pewno będzie bardziej atrakcyjna.

W jaki sposób można kupić meble ze stali nierdzewnej dla gastronomii?

Należy zwrócić się do profesjonalnego dystrybutora lub bezpośrednio do producenta mebli, jeśli ten prowadzi sprzedaż detaliczną. Oprócz tradycyjnych metod płatności firmy, np. Hendi oferują raty i leasing sprzętu dla gastronomii. 

Czytaj też Meble gastronomiczne: Jak dbać o meble ze stali nierdzewnej?

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz