×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Poradnik restauratora: Wybór lokalizacji - czy brać pod uwagę miejsce, gdzie padały kolejne biznesy?
Czy warto otworzyć biznes gastronomiczny w miejscu, gdzie padło już wiele lokali? Fot. Shutterstock

Poradnik restauratora: Wybór lokalizacji - czy brać pod uwagę miejsce, gdzie padały kolejne biznesy?

Autor: Katarzyna Gubała Data: 13 lutego 2023 11:25

Czy interesować się miejscem, gdzie padały kolejne biznesy gastronomiczne? Spytaliśmy o to Piotra Gładczaka, autora opiniotwórczego bloga restauracyjnego Wrocławskie Podróże Kulinarne.

Autor bloga Wrocławskie Podróże Kulinarne od lat monitoruje otwarcia i zamknięcia lokali gastronomicznych we Wrocławiu. Zna historię miejsc, w których działały. W rozmowie z horecatrends.pl wskazywał, że są adresy, gdzie nawet trzy razy w roku zmienia się biznes gastronomiczny.

Czytaj też Bywa, że pod jednym adresem trzy razy w roku zmienia się lokal

Czy szukając siedziby na lokal gastronomiczny restaurator-inwestor powinien znać historię wynajmu danego miejsca? Czy częste zmiany pod tym adresem powinny go jednoznacznie zniechęcić?

Odpowiada Piotr Gładczak, Wrocławskie Podróże Kulinarne: - Oczywiście są przykłady lokali, które udowadniają, że da się odczarować takie miejsca, ale to są pojedyncze sytuacje i po prostu te biznesy miały tak dobrą ofertę, że to ludzi porwało, chcą tam bywać i jeść. W grupie tych miejsc, gdzie jest duża rotacja na pewno znajdują się lokale w pozornie atrakcyjnych miejscach, np. w niektórych uliczkach blisko Rynku, ale jednak pozbawionych naturalnego ruchu pieszych. Ważna jest też ‘’zła sława’’ jakiegoś miejsca. Jeżeli pod tym adresem istniały kolejne słabe lokale, które szybko kończyły swoją działalność - ludzie będą te miejsca tak kojarzyć. Jest bardzo duże ryzyko, że będą z dystansem podchodzić do nowego lokalu w tym miejscu, nawet jeśli to będzie coś dobrze rokującego.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz

Partner serwisu