×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Separator tłuszczu w gastronomii: Jak to działa?
Paweł Krop, Manadżer Rynku Przemysł Spożywczy i HoReCa ACO

Separator tłuszczu w gastronomii: Jak to działa?

Autor: Anna Wrona Data: 24 kwietnia 2023 13:15

Tłuszcze są wszechobecne w gastronomii. O tym, jak dobrać odpowiedni separator tłuszczu i na czym polega jego działanie, opowiada Paweł Krop, Manadżer Rynku Przemysł Spożywczy i HoReCa ACO.

Separator tłuszczu w gastronomii: Kiedy potrzebny?

Jak tłumaczy Paweł Krop, Manadżer Rynku Przemysł Spożywczy i HoReCa ACO, tłuszcze są obecne wszędzie w restauracjach, hotelach oraz w całej, szeroko pojętej gastronomii. O montażu separatora tłuszczu decyduje z reguły instalator bądź projektant, branżysta sanitarny. Konieczność takiej instalacji może również wskazać rzeczoznawca do spraw sanitarnohigienicznych.

– W naszym przypadku jesteśmy również firmą doradczą, inżynieryjną, która wspiera projektantów i lokale gastronomiczne w tym, żeby konkretny separator zastosować – dodaje Manadżer Rynku Przemysł Spożywczy i HoReCa ACO.

Separator tłuszczu: Montaż

Separator tłuszczu możemy zainstalować zarówna na początku, jak i po wykonaniu lokalu. Musimy jednak spełnić wymagania m.in. co do wysokości czy minimalnego przepływu.

– Najlepiej zastosować separator od samego początku, czyli na etapie projektowania – radzi Paweł Krop.

Jak dobrać separator tłuszczu?

Separator tłuszczu dobiera się w zależności od ilości wydawanych posiłków lub liczby urządzeń technologicznych wymagających odprowadzania wody do kanalizacji.

Separator tłuszczu: Jak to działa?

Jak tłumaczy Paweł Krop, najmniejszy z separatorów firmy – ACO Grease Capture – działa na zasadzie biernego separowania tłuszczu.

– Ekstrahowane tłuszcze są separowane przez urządzenie. Jesteśmy w stanie wyseparować tłuszcz, zebrać go do pojemnika, zabezpieczyć wszystkie kanały i rury przed złogami tłuszczu i organicznymi resztkami pożywienia. Urządzenie jest proste w obsłudze. Wymaga jedynie 5 minut codziennej konserwacji. Nie posiada żadnych części mechanicznych – wymienia ekspert ACO.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz

Partner serwisu