×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
To dzięki niemu Aperol jest kultowy. Po 16 latach szef Campari rezygnuje z funkcji
Szef Campari rezygnuje z funkcji; fot. unsplash.com / Patrick Schöpflin

To dzięki niemu Aperol jest kultowy. Po 16 latach szef Campari rezygnuje z funkcji

Autor: Paulina Piwowarek Opublikowano: 12 września 2023 22:43

Bob Kunze-Concewitz (56 l.) ogłosił, że ustępuje ze stanowiska dyrektora generalnego Campari Group. W ciągu 16 lat zrobił imponującą karierę wynosząc na piedestał rynkowy markę, dzięki której otrzymał przydomek "Pan Aperol".

 

Bob Kunze-Concewitz, dyrektor generalny Campari. Ścieżki kariery

Austriak, który urodził się i dorastał w Stambule, trafił do firmy Campari w 2005 roku, po dwóch latach pracy w Procter & Gamble. W tamtym czasie była to niewiele więcej niż średniej wielkości włoska firma rodzinna. W ciągu dwóch lat został dyrektorem generalnym i rozpoczęła się trajektoria silnego wzrostu. W ciągu półtorej dekady zarówno obroty, jak i zyski firmy potroiły się. Cena akcji wzrosła prawie siedmiokrotnie, a wartość spółki wynosi obecnie 13,2 miliarda euro.

Na wzrost ten wpłynęła przede wszystkim seria 27 przejęć innych marek alkoholi, od amerykańskiej whisky Wild Turkey po jamajski rum Appleton. Kunze-Concewitz nie bał się płacić wysokich cen. Był przekonany, że Campari może szybko odzyskać pieniądze, zwiększając sprzedaż tych często lokalnych marek do poziomu globalnego.

Dlaczego drinki z Aperolem są takie popularne?

Marka Aperol weszła do portfolio Campari już na dwa lata przed przybyciem Kunze-Concewitza, jednak prowadziła tam raczej "uśpioną egzystencję". Jako kultowy aperitif odrodził się pod rządami Austriaka. Najpierw we Włoszech, a potem popularność szybko "rozlała" się po całym świecie.

The New York Times przypisał popularność Aperolu w 2018 roku po części agresywnemu marketingowi. Firma chętnie rozdawała darmowe Aperole w modnych kurortach wypoczynkowych, takich jak Hamptons w USA, oraz na największych festiwalach muzycznych. Wykorzystano także influencerów. 

Kto teraz będzie szefem Campari?

Kunze-Concewitz pozostanie na stanowisku dyrektora generalnego do kwietnia przyszłego roku, a następnie przejdzie do zarządu jako dyrektor niewykonawczy. 

Matteo Fantacchiotti (51 l.), który jest obecnie dyrektorem zarządzającym Campari na region Azji i Pacyfiku, został mianowany zastępcą dyrektora generalnego, a od kwietnia przyszłego roku obejmie stanowisko nowego dyrektora generalnego. Pracuje w Campari od 20 lat, a wcześniej pracował dla Nestle, Diageo i Carlsberga.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz

Partner serwisu