×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Ulga na zakup kasy fiskalnej - kiedy przysługuje, ile wynosi?
Ulga na zakup kasy wynosi 90% jej ceny netto, nie więcej jednak niż 700 zł.

Ulga na zakup kasy fiskalnej - kiedy przysługuje, ile wynosi?

Autor: Oprac. KG Data: 08 grudnia 2022 15:30 | Aktualizacja: 31 stycznia 2023 16:03

Ulga wynosi 90% ceny netto kasy - nie więcej jednak niż 700 zł - i przysługuje wyłącznie w przypadku zakupu kasy on-line.

Przedsiębiorcy, którzy kupią kasę on-line i zaczną jej używać w ciągu 6 miesięcy od dnia, w którym rozpoczęli ewidencjonowanie sprzedaży, mogą skorzystać z ulgi na jej zakup - informuje serwis informacyjno-usługowy dla przedsiębiorcy biznes.gov.pl.

Dotyczy to zarówno przedsiębiorców rozliczających VAT (czynni podatnicy VAT), jak i zwolnionych z tego obowiązku (bierni podatnicy VAT).

Dla kogo ulga na zakup kasy fiskalnej?

Ulga na zakup kasy fiskalnej należy się gdy:

 • twoja firma została objęta obowiązkiem ewidencjonowania sprzedaży na kasie fiskalnej i rozpocząłeś prowadzenie tej ewidencji na kasie on-line;
 • twoja firma nie ma obowiązku ewidencjonowania sprzedaży i dotąd w ogóle nie używałeś kasy fiskalnej, ale zdecydowałeś, że będziesz prowadził taką ewidencję na kasie on-line.

To oznacza, że jeśli we wtorek 9 lipca 2019 r. zacząłeś ewidencjonować sprzedaż na innym typie kasy (np. z elektronicznym zapisem kopii), a kasę on-line kupiłeś w środę, 10 lipca 2019 r., nie dostaniesz ulgi - podkreśla biznes.gov.pl.

Jak otrzymać zwrot kosztów na zakup kasy fiskalnej on-line?

Kupując kasę fiskalną on-line, można odzyskać część pieniędzy, które wyda się na jej zakup. Jak skorzystać z ulgi i otrzymać zwrot pieniędzy?

Sprawę można załatwić podczas wizyty w urzędach skarbowych lub listownie

Jeśli:

 • prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą - wniosek złóż do urzędu skarbowego właściwego dla twojego miejsca zamieszkania;
 • prowadzisz firmę jako osoba prawna (np. spółka z o.o.) lub jednostka organizacyjna niemająca osobowości prawnej (np. stowarzyszenie) – wniosek złóż do urzędu skarbowego właściwego dla siedziby podmiotu;
 • nie masz w Polsce siedziby, ale na stałe prowadzisz tutaj działalność gospodarczą – wniosek złóż do urzędu skarbowego właściwego dla stałego miejsca prowadzenia działalności;
 • nie masz siedziby, ani stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce – wniosek złóż do Drugiego Urzędu Skarbowego Warszawa-Śródmieście.
  Urzędy skarbowe dla największych podmiotów

Jeśli ze względu na formą prowadzonej działalności oraz osiągane przychody rozliczasz się w urzędzie skarbowym dla największych podmiotów pamiętaj, aby wniosek złożyć w:

 • jednym z wyspecjalizowanych urzędów skarbowych o zasięgu wojewódzkim - jeśli osiągasz przychód netto w wysokości minimum 3 mln euro;
 • I Mazowieckim Urzędzie Skarbowym w Warszawie - jeśli osiągasz przychód netto powyżej 50 mln euro.

Więcej Zwrot kosztów na zakup kasy fiskalnej on-line

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz

Partner serwisu