×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
1 sierpnia pięciogwiazdkowy Hotel Altus Palace we Wrocławiu otworzy się dla gości
Hotel Altus Palace, zarządzany przez Grupę Dobry Hotel otworzy się 1 sierpnia. Fot. Dobry Hotel/LinkedIn

1 sierpnia pięciogwiazdkowy Hotel Altus Palace we Wrocławiu otworzy się dla gości

Autor: KG/horecatrends Data: 30 lipca 2022 14:45

Hotel Altus Palace, mieszczący się we Wrocławiu w zabytkowym budynku dawnego Pałacu Leipzigera, od poniedziałku 1 sierpnia będzie dostępny dla gości.

Hotel Altus Palace, zarządzany przez Grupę Dobry Hotel, usytuowany jest w XIX-wiecznym budynku, należącym niegdyś do bogatego bankiera, Ignatzego Leipzigera. Właściciel budynku w późniejszych latach sprzedał go jednak miastu, wskutek czego przed II wojną światową Pałac pełnił rolę siedziby banku, giełdy zbożowej i instytucji miejskich, natomiast po wojnie ulokowano w nim biura i mieszkania. Następnie zniszczony już budynek został wystawiony na sprzedaż - czytamy w mediach społecznościowych Dobrego Hotelu. 

W 2016 roku Pałac kupiła firma Torus, która przywróciła mu dawną świetność i dała drugie życie. Historyczne, niezwykle zniszczone wnętrza obiektu zostały ze smakiem odrestaurowane z jednoczesnym zachowaniem oryginalnych, zabytkowych elementów. 

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Altus Palace, który oferuje 81 pokoi i apartamentów, znajduje się nieopodal największych atrakcji Wrocławia - Starego Rynku, Opery Wrocławskiej, Teatru Lalek i Ostrowa Tumskiego.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz