×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
2 biliony dolarów - straty światowej turystyki w 2021 r.
Turystka traci na pandemii; fot. unslash.com

2 biliony dolarów - straty światowej turystyki w 2021 r.

Autor: PAP Data: 29 listopada 2021 12:17

Firmy turystyczne mogą stracić na Covid-19 łącznie około 2 bilionów dolarów - wynika z szacunków Światowej Organizacji Turystyki (UNWTO).

Straty w światowej turystyce w 2021 r.

Z komunikatu tej organizacji wynika, że w dalszym ciągu duży problem dla rozwoju światowej turystyki stanowią restrykcje przeciwepidemiczne. Kierownictwo UNWTO oceniło próby przywrócenia działalności w tym obszarze jako "powolne i kruche".

Według kierowanej przez Zuraba Pololikashviliego Światowej Organizacji Turystyki, straty w światowej turystyce w 2021 r. będą podobne do tych, jakie zanotowano w 2020 r.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Omikron niekorzystny w rozwoju turystyki

W ocenie władz UNWTO szczególnie niekorzystne na rozwój turystyki są przywracane obecnie obostrzenia związane z nową falą pandemii oraz odkrytym niedawno w RPA wariantem Omikron.

"Te ostatnie wydarzenia dowodzą, że aktualna sytuacja jest nieprzewidywalna, a sektor turystyczny nie jest odporny na zagrożenia, które mogą prowadzić do ogromnych strat gospodarczych" - stwierdził Zurab Pololikashvili.

Kierownictwo UNWTO szacuje, że liczba tegorocznych podróży realizowanych przez turystów na świecie będzie o 70-75 proc. mniejsza wobec okresu sprzed pandemii Covid-19.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz