×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
5-gwiazdkowy Grand Hotel w Łodzi - wielkie otwarcie jeszcze w 2023 roku
Grand Hotel w Łodzi ma być gotowy w III kwartale 2023 r. Fot. lodz.travel

5-gwiazdkowy Grand Hotel w Łodzi - wielkie otwarcie jeszcze w 2023 roku

Autor: PTWP - PropertyDesign.pl Data: 17 kwietnia 2023 11:15

Otwarcie Grand Hotelu w Łodzi przez spółkę Likus planowane jest na III kwartał 2023 r. - podaje propertydesign.pl. Hotel zyska pięciogwiazdkowy standard.

Hotel Grand w Łodzi został wybudowany w 1887 roku. Zaprojektował go jeden z najsłynniejszych łódzkich architektów i budowniczych miasta - Hilary Majewski. Przez ponad 100 lat był synonimem luksusu i najdroższym hotelem w Łodzi. To tutaj zatrzymywali się najważniejsi goście zarówno ze sfery kultury, polityki i biznesu przemysłowej Łodzi przełomu XIX i XX wieku. Również w okresie PRL hotel był jednym z najważniejszych miejsc spotkań łódzkich elit. Przez prawie 60 lat należał do Grupy Orbis - przypomina serwis propertydesign.pl. 

Najsłynniejszy i najstarszy łódzki hotel przebudowuje spółka Likus Hotele i Restauracje (Grupa LHR) będąca częścią Holdingu Liwa, który w 2008 r. kupił zabytkowy budynek od Orbisu płacąc 73 mln zł. 

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Nowy właściciel zapowiedział, że przebuduje obiekt podnosząc jego standard do pięciogwiazdkowego. Tym samym będzie to pierwszy pięciogwiazdowy hotel w Łodzi. Do dyspozycji gości zostaną oddane 153 pokoje i apartamenty. Dodatkowo przewidziano dwie restauracje: dobrze znana Malinowa oraz Szóstka. W nowym stylu powróci również słynna Grand Cafe.

Czytaj więcej Finał remontu Grand Hotel w Łodzi. Wielkie otwarcie jeszcze w 2023 r.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz