Partnerzy portalu
5 mln dolarów dla polskich hoteli na zakwaterowanie uchodźców z Ukrainy Podopieczni ukraińskich domów dziecka zakwaterowani w Hotelu Witek w miejscowości Modlniczka pod Krakowem (marzec br.). Fot. PAP/Łukasz Gągulski

5 mln dolarów dla polskich hoteli na zakwaterowanie uchodźców z Ukrainy

Autor: KG/horecatrends Data: 16 maja 2022 08:25

Holding finansowy JP Morgan Chase przekaże Izbie Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego 5 milionów dolarów w celu zapewnienia tymczasowego zakwaterowania dla uchodźców przebywających w Polsce.

Jak przypomina Ireneusz Węgłowski, prezes IGHP, w  gronie członków IGHP jest ponad 550 hoteli. Zdecydowana większość z nich już od dnia wybuchu wojny na Ukrainie zaangażowała się w pomoc uchodźcom.

- To wsparcie odbywa się na wielu płaszczyznach, począwszy od przeprowadzania zbiórek darów wśród pracowników hoteli, a skończywszy na zapewnieniu zakwaterowania. Dzięki współpracy IGHP z JP Morgan Chase hotele członkowskie będą mogły jeszcze bardziej włączyć się w organizację pobytu w Polsce osobom uciekającym przed wojną w Ukrainie. Dziękujemy naszemu partnerowi za zaufanie. Odczuwamy dużą satysfakcję, że po wielu tygodniach rozmów i uzgodnień udało nam się sfinalizować umowę dotyczącą tego ważnego projektu - informuje Ireneusz Węgłowski, prezes IGHP.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

IGHP będzie koordynować zakwaterowanie uchodźców z Ukrainy. Wkrótce członkowie Izby otrzymają szczegółowe informacje na temat możliwości i zasad udziału w projekcie - czytamy w komunikacie prasowym.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz