5 tys. Brytyjczyków na otwarciu sezonu turystycznego w PortugaliiPAP - 17 maja 2021 14:41


Do Portugalii, gdzie w poniedziałek zniesiono większość restrykcji sanitarnych dla turystów, przybyło ponad 5 tys. wczasowiczów z Wielkiej Brytanii.

Jak poinformował rząd premiera Antonia Costy, turyści z Wielkiej Brytanii to w poniedziałek największa grupa narodowa odwiedzającą Portugalię. W sumie w ramach 17 lotów dotrze do wieczora ponad 5500 osób.

Przedstawiciel rządowej agencji ds. turystyki Joao Fernandes w wypowiedziach dla mediów wskazał, że w najbliższych dniach spodziewane jest zwiększenie liczby turystów zarówno z Wysp Brytyjskich, jak też z innych regionów świata.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Wyjątek stanowią pasażerowie przybywający z ośmiu państw, które służby medyczne Portugalii, określają jako kierunki groźne dla bezpieczeństwa epidemicznego. Należą do nich: RPA, Brazylia, Indie, Cypr, Chorwacja, Szwecja, Holandia oraz Litwa. Osoby z tych państw muszą przejść 14-dniową kwarantannę po przylocie do Portugalii.

W nocy z niedzieli na poniedziałek rząd Portugalii zniósł zakaz lotniczych przyjazdów turystycznych z większości krajów europejskich. Wśród utrzymanych dla nich obostrzeń jest konieczność wykonania testu PCR w ostatnich 72 godzinach przed wylotem do Portugalii.

Od poniedziałku zgodę na swobodne kursowanie do portów kontynentalnej części Portugalii otrzymały też wycieczkowce oraz inne statki pasażerskie.