Partnerzy portalu
5 tys. Brytyjczyków na otwarciu sezonu turystycznego w Portugalii Do Portugalii, gdzie w poniedziałek zniesiono większość restrykcji sanitarnych dla turystów, przybyło ponad 5 tys. wczasowiczów z Wielkiej Brytanii / fot. unsplash

5 tys. Brytyjczyków na otwarciu sezonu turystycznego w Portugalii

Autor: PAP Data: 17 maja 2021 14:41

Do Portugalii, gdzie w poniedziałek zniesiono większość restrykcji sanitarnych dla turystów, przybyło ponad 5 tys. wczasowiczów z Wielkiej Brytanii.

Jak poinformował rząd premiera Antonia Costy, turyści z Wielkiej Brytanii to w poniedziałek największa grupa narodowa odwiedzającą Portugalię. W sumie w ramach 17 lotów dotrze do wieczora ponad 5500 osób.

Przedstawiciel rządowej agencji ds. turystyki Joao Fernandes w wypowiedziach dla mediów wskazał, że w najbliższych dniach spodziewane jest zwiększenie liczby turystów zarówno z Wysp Brytyjskich, jak też z innych regionów świata.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Wyjątek stanowią pasażerowie przybywający z ośmiu państw, które służby medyczne Portugalii, określają jako kierunki groźne dla bezpieczeństwa epidemicznego. Należą do nich: RPA, Brazylia, Indie, Cypr, Chorwacja, Szwecja, Holandia oraz Litwa. Osoby z tych państw muszą przejść 14-dniową kwarantannę po przylocie do Portugalii.

W nocy z niedzieli na poniedziałek rząd Portugalii zniósł zakaz lotniczych przyjazdów turystycznych z większości krajów europejskich. Wśród utrzymanych dla nich obostrzeń jest konieczność wykonania testu PCR w ostatnich 72 godzinach przed wylotem do Portugalii.

Od poniedziałku zgodę na swobodne kursowanie do portów kontynentalnej części Portugalii otrzymały też wycieczkowce oraz inne statki pasażerskie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz