Partnerzy portalu
70 proc. niesieciowych hoteli w Paryżu grozi zamknięcie Hotele w Paryżu cierpią przez brak turystów; fot. unsplash

70 proc. niesieciowych hoteli w Paryżu grozi zamknięcie

Autor: PAP Data: 20 lipca 2021 21:44

Według prognoz Krajowej Grupy Niezależnych Hoteli i Restauracji (GNI) 70 proc. niesieciowych hoteli w Paryżu grozi zamknięcie z powodu małej liczby turystów przyjeżdżających do stolicy Francji w czasie pandemii koronawirusa.

"40 proc. paryskich hoteli jest obecnie zamkniętych. Szacuje się, że w ciągu 15 dni 70 proc. hoteli zostanie zamkniętych z powodu braku rezerwacji" - stwierdził Pascal Mousset, prezes Krajowej Grupy Niezależnych Hoteli i Restauracji (GNI) regionu Ile-de-France, cytowany przez stację CNews.

Prognozy te przygotowano na podstawie ankiet przeprowadzonych wśród członków organizacji branżowej.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Branża hotelarska w Paryżu

Mousset ocenił, że pomoc państwa nie jest dostosowana do branży hotelarskiej, ponieważ 25 proc. członków jego związku skonsumowało już pożyczkę gwarantowaną przez państwo i ryzykuje niewypłacalność jesienią.

Paryskim hotelom nie przysługiwało takie samo wsparcie państwa jak Korsyce, Lourdes czy górskimi kurortom.

Hotele czterogwiazdkowe, które stanowią 60 do 65 proc. niezależnych hoteli paryskich, szczególnie cierpią z powodu kryzysu turystyki, ponieważ podróże z krajów pozaeuropejskich są nadal w znacznym stopniu ograniczone. "Z powodu wariantu Delta i nałożonych ograniczeń nie ma pobytów w Paryżu" - ubolewa Mousset.

Branża skarży się m.in. na to, że rząd odmawia zwolnienia barów, kawiarni, hoteli i restauracji z opłat audiowizualnych.

SŁOWA KLUCZOWE

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz