Partnerzy portalu
931 słoneczników Van Gogha w hotelu w Amsterdamie fot. materiały prasowe

931 słoneczników Van Gogha w hotelu w Amsterdamie

Autor: www.horecatrends.pl/pr Data: 25 lutego 2019 16:24

We wnętrzu hotelowego lobby Meininger Hotel Amsterdam City West, dzięki zastosowaniu paneli Rockfon Contour, sufit stał się głównym wyrazem koncepcji projektantów opartej na stylu Vincenta Van Gogha.

Współcześnie w projektach wnętrz publicznych coraz częściej spotyka się otwarte, wyeksponowane sufity, pozwalające uzyskać większą przestrzeń, a także efekt surowości, wywołany przez pozostawione widoczne instalacje. Barierą dla rozwoju tego trendu architektonicznego może być problem związany z pogorszeniem akustyki pomieszczenia. Specjaliści od zdrowych wnętrz proponują rozwiązania pozwalające połączyć otwarty sufit z akustycznym komfortem. Przykładem jest wykorzystany w lobby hotelu Meininger Amsterdam City West bezramowy, estetyczny pochłaniacz przestrzenny Rockfon Contour.

Głównym założeniem Meininger Hotel Group podczas projektowania hoteli jest czerpanie inspiracji z miast, w których się otwierają. W przypadku hotelu w Amsterdamie, zaprojektowanego przez Christiana Tschersicha z LAVA (Laboratory for Visionary Architecture), architekci korzystali z koncepcji i stylu Vincenta Van Gogha. Plan zakładał odtworzenie w 3D słynnego płótna Van Gogha – Słoneczników – które stało się pięknym dodatkiem do hotelowego lobby.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Charakterystyczny, wyrazisty styl artysty był inspiracją przy urządzaniu nowego baru w lobby i pozwolił stworzyć wyjątkową atmosferę, którą podkreśla wystrój hotelowych pokoi. Do stworzenia sufitu użyto 931 płyt Rockfon Contour. Sposób, w jaki zostały rozmieszczone, znacząco wpłynął na akustykę wnętrza – zastosowanie paneli w odpowiednim miejscu zmniejsza natężenie dźwięku i reguluje przepływy powietrza. Dźwięk został usunięty z bardziej hałaśliwych części lobby, co poprawiło akustyczną jakość otoczenia, z kolei różnorodne kolory płyt pozwoliły na stworzenie atrakcyjnego, barwnego wystroju.

Rockfon Contour to bezramowy pochłaniacz przestrzenny składający się z płyty ze skalnej wełny mineralnej o grubości 50 mm, pokrytej obustronnie estetycznym gładkim matowym białym welonem z włókna szklanego oraz zestawu do jej zawieszenia. Płytę Rockfon Contour można podwieszać bezpośrednio do stropu lub do konstrukcji T24 sufitu modułowego.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz