Partnerzy portalu
Accor jednoczy siły z mołdawską fundacją, by wesprzeć uchodźców z Ukrainy Grupa hotelarska Accor przekazała 25 000 euro na rzecz mołdawskiej fundacji ceslava ciuhrii. / fot. PAP/Wojtek Jargiło

Accor jednoczy siły z mołdawską fundacją, by wesprzeć uchodźców z Ukrainy

Autor: oprac. JS Data: 15 czerwca 2022 14:13

Grupa hotelarska Accor przekazała 25 000 euro na rzecz mołdawskiej fundacji ceslava ciuhrii. Środki zostaną przeznaczone na schronienie i niezbędne produkty dla 3000 potrzebujących osób, głównie kobiet i dzieci przebywających w kiszyniowie.

Grupa hotelowa Accor przekazała wsparcie dla mołdawskiej fundacji Ceslava Ciuhrii. Organizacja już w trakcie pierwszych dni kryzysu w Ukrainie udzieliła pomocy 3 000 potrzebującym. W ramach kompleksu "Madison Park" w Kiszyniowie na pierwszych uchodźców czekały żywność, najpotrzebniejsze artykuły oraz bezpieczna przestrzeń.

Ciuhirii współpracował z Accor jako partner pierwszego z hoteli ibis Styles w Kiszyniowie. Na samym początku kryzysu uchodźczego przedsiębiorca otworzył drzwi kompleksu "Madison Park", oferując zakwaterowanie dla 150 osób. Ponadto restauracja znajdująca się w budynku dostarczyła wyżywienie wszystkim goszczącym w nim osobom. Fundacja na rzecz uchodźców przekazała również darowiznę w wysokości 100 000 lei. Jednocześnie, w ramach kampanii zainicjowanej przez Stowarzyszenie Społeczne "Moldova AID", przekazanych zostało kolejne 80 000 lei na zakwaterowanie i wyżywienie.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Grupa hotelarska Accor wspiera uchodźców

Od samego początku zespoły Accor nieustannie angażują się w różne formy pomocy organizowane w krajach sąsiadujących z Ukrainą, takich jak Mołdawia czy Polska.

Accor uruchomił także specjalny fundusz „All Heartist Fund”, oferujący finansowe wsparcie dla pracowników i ich rodzin, a także akcji charytatywnych. Wszystkie inicjatywy mające na celu pomoc uchodźcom zostały sfinansowane z tego źródła. Ponadto Fundacja „Accor Solidarity”, wspólnie z Agencją ONZ ds. Uchodźców (UNHCR) organizuje zbiórkę darowizn od pracowników Accor z całego świata, a uzbierana kwota zostanie dodatkowo zwiększona ze środków Fundacji.

Accor przekazał także znaczną darowiznę dla Polskiego Czerwonego Krzyża na zakup niezbędnych produktów pierwszej potrzeby oraz dla Centrum Pomocy Humanitarnej PTAK, największego europejskiego punktu pomocy uchodźcom z Ukrainy, który powstał w Centrum Targowo-Kongresowym PTAK Warsaw Expo.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz