×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Accor: od maja wyraźne ożywienie w branży hoteli
Sebastien Bazin, Chairman and Chief Executive Officer Accor

Accor: od maja wyraźne ożywienie w branży hoteli

Autor: www.propertynews.pl Data: 07 sierpnia 2021 20:32

Accor odnotował w I półroczu 2021 r. przychód w wysokości 824 mln euro, a zysk netto grupy powrócił do dodatniego poziomu 67 mln euro. EBITDA na poziomie 120 mln euro wskazuje na tendencję do ożywienia ze znaczną poprawą w porównaniu do pierwszego półrocza 2020 r.

Sebastien Bazin, Chairman and Chief Executive Officer Accor przyznaje, że od maja obserwujemy wyraźne ożywienie - postępujący proces szczepień, ponowne otwieranie granic dają pozytywny impuls dla turystyki w sezonie letnim.

W pierwszym półroczu Accor znacząco poprawił wyniki operacyjne

- W pierwszym półroczu Accor znacząco poprawił wyniki operacyjne. Nadal skutecznie i ostrożnie zarządzaliśmy naszą płynnością i inwestycjami, dzięki czemu jesteśmy elastyczni i przygotowani na pełne ożywienie branży. Jest jeszcze za wcześnie, aby w pełni określić prognozy na koniec roku, ale jesteśmy pewni, że będą pozytywne w niemal wszystkich szerokościach geograficznych - tłumaczy.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

W porównaniu z pierwszym półroczem 2019 roku, wskaźnik RevPAR spadł o 60%. Jak czytamy w komunikacie, liczba ta wynika ze zróżnicowanych sytuacji w poszczególnych krajach. Niektóre regiony odnotowały znaczną poprawę od pierwszego kwartału roku, podczas gdy inne nadal borykały się z ograniczeniami rządowymi związanymi z sytuacją COVID-19.

W pierwszej połowie 2021 roku Accor powiększył globalne portfolio o 121 hoteli z 15 000 pokoi. Oznacza to wzrost netto dla całej sieci o prawie 2% w okresie 12 miesięcy. Tempo otwarcia brutto było powolne, w związku z wciąż ostrożnym podejściem właścicieli hoteli do zmian w branży.

 

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz