Partnerzy portalu
AirBnB wprowadza ograniczenia wynajmów na Sylwestra przez COVID-19 AirBnB wprowadza ograniczenia wynajmów na Sylwestra; fot. shutterstock

AirBnB wprowadza ograniczenia wynajmów na Sylwestra przez COVID-19

Autor: PAP Data: 07 grudnia 2020 08:18

Platforma pośrednictwa najmu krótkoterminowego AirBnB wprowadza ograniczenia w wynajmie nieruchomości na Sylwestra. Powodem decyzji jest pandemia COVID-19, której nasilenie może zwiększyć się przez imprezy sylwestrowe organizowane w wynajmowanych lokalach.

Restrykcje wprowadzone przez firmę w czwartek zaczęły obowiązywać ze skutkiem natychmiastowym w Wielkiej Brytanii, USA, Meksyku, Australii, Francji i Hiszpanii. Wyjątkiem od ich obowiązywania są te rezerwacje, które zostały wykupione przed wprowadzeniem obostrzeń.

W myśl nowych zasad, wynajmujący chcący zarezerwować dla siebie nieruchomość w okolicach Sylwestra i Nowego Roku w wybranych krajach nie będą mogli wykupić jedynie dobowego pobytu. Minimalna długość noclegu będzie musiała wynosić dwie doby.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

AirBnB poinformowało na swoim blogu firmowym, że dane przeanalizowane przez spółkę wykazały, iż noclegi rezerwowane z wyprzedzeniem w okolicach Sylwestra i Nowego Roku bardzo rzadko wiązały się z organizowaniem dużych imprez w wynajmowanych mieszkaniach czy domach - dlatego użytkownicy platformy, którzy mogą pochwalić się na swoim koncie wyłącznie pozytywnymi opiniami od właścicieli wcześniej wynajmowanych nieruchomości, również będą zwolnieni z konieczności wydłużenia pobytu.

Firma ogłosiła, że w związku z epidemią koronawirusa użytkownicy AirBnB z całego świata, którzy w sylwestrowo-noworoczny wieczór będą korzystali z wynajmów zapośredniczonych przez platformę, zobowiązani są do złożenia oświadczenia, iż nie będą urządzali w wynajętych lokalach imprez pod rygorem wszczęcia postępowania sądowego.

Zakaz imprez w wynajmowanych mieszkaniach i domach AirBnB wprowadziło w sierpniu, w czasie, kiedy ruch turystyczny zaczął ożywiać się po wiosennej fali blokad i przestoju spowodowanym pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 i wywoływanej przez niego choroby COVID-19 obok innych ograniczeń.

"Właściciele nieruchomości są naszymi partnerami w tej misji. Naszą inicjatywę noworoczną opracowaliśmy w oparciu o ich opinie oraz analizę naszych danych, systemów i narzędzi" - poinformowała firma. "Wierzymy, że ten plan pomoże przeciwdziałać powstawaniu dużych zgromadzeń, a jednocześnie będzie pomocą w bezpiecznych, odpowiedzialnych podróżach, które służą zarówno gościom, właścicielom jak i miejscom, które traktują jak dom" - dodało AirBnB. 

SŁOWA KLUCZOWE

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz