Partnerzy portalu
Aparthotel Termy Uniejów: czekamy na powrót do normalności Edyta Majewska, dyrektor generalny Aparthotel Termy Uniejów przyznaje, że czeka na powrót gości/ fot. materiały prasowe

Aparthotel Termy Uniejów: czekamy na powrót do normalności

Autor: www.horecatrends.pl Data: 07 maja 2021 12:34

- Otwieraliśmy i zamykaliśmy się już tyle razy, że kolejne otwarcie to dla nas rutynową procedurą. Największym wyzwaniem jest oczywiście zapewnienie środków finansowych na pokrycie kosztów w okresach zamknięcia - mówi Edyta Majewska, dyrektor generalny Aparthotel Termy Uniejów.

- Ostatni rok był dla nas bardzo ciężki. Tym bardziej nie możemy się doczekać powrotu do normalności, osiągania wyników finansowych na poziomie sprzed pandemii - dodaje Edyta Majewska.

Czy hotele są gotowe na ponowne otwarcie

- Oczywiście, po tylu zamknięciach i otwarciach każdy zna procedury na pamięć - zapewnia dyrektorka generalna Aparthotel Termy Uniejów.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

- Cały personel Aparthotelu Termy Uniejów z  niecierpliwością oczekuje na powrót gości, otwarcie restauracji, spa i możliwość organizowania imprez okolicznościowych czy konferencji. Nikogo z powodu pandemii nie zwolniliśmy, także jesteśmy w pełnym składzie, gotowi do działania - przyznaje.

Hotele - otwarcie 8 maja

8 maja wznowić działalność mogą hotele. Jednak na specjalnych warunkach, w ścisłym reżimie sanitarnym i jedynie do 50 proc. ilości dostępnych miejsc w danym obiekcie.

Do dnia 5 czerwca 2021 r. prowadzenie usług hotelarskich w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 8 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach hotelarskich oraz usługach pilotów wycieczek i przewodników turystycznych (Dz. U. z 2020 r. poz. 2211) jest dopuszczalne z zastrzeżeniem ust. 1 i 3–5. W przypadku prowadzenia usług hotelarskich w obiekcie hotelarskim, o którym mowa w art. 36 pkt 1–3 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach hotelarskich oraz usługach pilotów wycieczek i przewodników turystycznych, dla gości udostępnia się nie więcej niż 50% pokoi znajdujących się w danym obiekcie. Ograniczenia liczby udostępnianych pokoi nie stosuje się do pobytu gości będących żołnierzami Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej albo wojsk sojuszniczych, przebywających czasowo w Rzeczypospolitej Polskiej.

Do dnia 14 maja 2021 r. prowadzenie działalności, o której mowa w ust. 13, na terenie prowadzenia usług hotelarskich, jest dopuszczalne wyłącznie dla gości, których pobyt wynosi co najmniej jedną dobę hotelową, pod warunkiem
dostarczania posiłków lub napojów gościom do pokoju hotelowego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz