Partnerzy portalu
Apel do rządu: pozwólcie zaszczepionym Włochom podróżować fot. shutterstock

Apel do rządu: pozwólcie zaszczepionym Włochom podróżować

Trzeba pozwolić zaszczepionym Włochom podróżować - z takim apelem wystąpiła organizacja obrony praw konsumentów Codacons. Takich osób jest ponad 3,6 mln i to właśnie one mogłyby od razu pomóc pogrążonej w kryzysie branży turystycznej.

Autor: PAP Data: 09 kwietnia 2021 10:18

"Prosimy rząd, by natychmiast umożliwił podróże ponad 3,6 mln obywateli, którzy otrzymali dwie dawki szczepionki i są zmuszani do takich samych ograniczeń, jak osoby niezaszczepione" - zaapelował prezes organizacji konsumenckiej Carlo Rienzi. Wyraził przekonanie, że taka liberalizacja pomogłaby sektorowi turystyki i zmniejszyłaby jego straty.

Rienzi zauważył następnie: "Dzisiaj znaczna liczba Włochów rezygnuje z rezerwowania wakacji w obawie przed tym, że nie otrzyma zwrotu pieniędzy w przypadku, gdyby nie mogliby wyjechać".

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

We Włoszech od jesieni zeszłego roku, podobnie jak na początku pandemii, obowiązuje zakaz podróży między regionami bez uzasadnionego ważnego powodu, a więc także wyjazdów turystycznych.

Nadal nie wiadomo, kiedy regiony zostaną otwarte i można będzie swobodnie się przemieszczać. Do końca kwietnia utrzymany został nakaz 5-dniowej kwarantanny i testu na jej zakończenie po przyjeździe i powrocie do Włoch ze wszystkich krajów UE, Wielkiej Brytanii oraz Izraela.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz