Partnerzy portalu
Artur Kozieja i Erbud odmienią hotel Sanssouci w Karpaczu Erbud został właśnie generalnym wykonawcą przebudowy i rozbudowy zabytkowego budynku, w którym powstanie Resort Vital & Spa Sanssouci. / fot. Sanssouci,/Facebook

Artur Kozieja i Erbud odmienią hotel Sanssouci w Karpaczu

Autor: propertynews.pl Data: 27 maja 2021 13:06

Baza noclegowa Karpacza wzbogaci się o pięciogwiazdkowy hotel. Erbud został właśnie generalnym wykonawcą przebudowy i rozbudowy zabytkowego budynku, w którym powstanie Resort Vital & Spa Sanssouci.

Erbud podpisał 14 maja br. umowę na roboty budowlane obejmujące przebudowę i rozbudowę istniejącego hotelu. Wartość kontraktu wynosi 38,5 mln zł netto.

Budynek, w którym powstanie nowy Hotel Sanssouci, został wybudowany w pierwszych latach XX wieku jako jeden z najnowocześniejszych i najbardziej reprezentacyjnych obiektów w ówczesnym Karpaczu. Obiekt budowany był w czasach olbrzymiej rozbudowy i odbudowy miasta po strasznej powodzi w 1897 roku.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Na początku br. nieruchomość  trafiła do portfela Grupy Europlan, a jej założyciel - Artur Kozieja - od początku planował stworzenie hotelu w standardzie pięciu gwiazdek. W wywiadzie dla Pulsu Biznesu zapowiadał inwestycje w kilka hoteli pod koniec pandemii.

Prace budowlane mają zakończyć się do 31 grudnia 2022 r. Apartamenty będą oferowane w systemie condo.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz