×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Australia otwiera granice dla zaszczepionych turystów
Australia otwiera granice dla zaszczepionych turystów / fot. unsplash

Australia otwiera granice dla zaszczepionych turystów

Autor: PAP Data: 07 lutego 2022 13:32

Granice Australii będą od 21 lutego otwarte dla wszystkich zagranicznych przyjezdnych, którzy posiadają wizę i są w pełni zaszczepieni - ogłosił w poniedziałek premier Scott Morrison.

Złagodzenie zasad przekraczania granicy jest szczególnie ważne dla zagranicznych turystów i ma dać impuls do podniesienia się z kryzysu linii lotniczych, hoteli i całego sektora turystycznego, który był jednym z najbardziej dotkniętych przez surowe ograniczenia epidemiczne wprowadzone w Australii - komentuje agencja Reutera.

Australia zamknęła swoje granice w marcu 2020 roku z powodu pandemii Covid-19.

W grudniu 2021 r. Australia poluzowała zasady wjazdu dla określonych grup, takich jak potrzebni na rynku imigranci czy zagraniczni studenci.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Restrykcyjne kontrolowanie granic i ścisłe lockdowny przyczyniły się w początkowej fazie pandemii do znacznie niższej liczby zakażeń w Australii niż w wielu innych państwach - przypomina Reuters. Dodaje, że w ostatnich tygodniach wywołana wariantem Omikron fala infekcji osiągnęła nienotowany wcześniej rozmiar. W jej szczycie wykrywano ok. 150 tys. zakażeń dziennie.

Krzywa infekcji w Australii już opada. W poniedziałek informowano o 23 tys. nowych przypadków - najmniejszej liczbie zakażeń w 2022 r.

Podczas ostatniej, trwającej od końca listopada 2021 r. fali zdiagnozowano ok. 2,4 mln infekcji. Wcześniej odnotowano 200 tys. zakażeń. Od początku pandemii w Australii na Covid-19 zmarło 4248 osób.

Czytaj również: Unijny Certyfikat COVID jest ważny 270 dni. Od kiedy je liczyć?

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz