Partnerzy portalu
Bel Mon Resort z pięciogwiazdkowym hotelem i restauracjami: Kiedy otwarcie? Już niedługo otwarcie Bel Mon Resort z pięciogwiazdkowym hotelem i restauracjami; fot. Bel Mon Resort

Bel Mon Resort z pięciogwiazdkowym hotelem i restauracjami: Kiedy otwarcie?

Autor: Anna Wrona Data: 20 października 2022 16:08

W Rybniku, w zabytkowym dworze cystersów w Stodołach, powstał Bel Mon Resort z pięciogwiazdkowym hotelem ze SPA oraz restauracjami Mona i Berry Barem. Wielkie otwarcie nastąpi na przełomie roku. Restauracja ruszy jednak wcześniej - już 22 października.

Na terenie zabytkowego, pocysterskiego dworu w Rybniku-Stodołach powstał duży resort adaptujący i rewitalizujący historyczne budynki.

Bel Mon Resort w dworze cysterskim: Historia

Dwór cysterski wybudowany w późnym baroku jest największym zabytkiem Stodół. Został wzniesiony przez cystersów w 1736 roku, a potem przekształcony w 1774 roku. W ostatnich latach służył jako ośrodek hipoterapii. Dworek został poddany renowacji.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Obecnie znajduje się tutaj Bel Mon Resort. To prywatna inwestycja w Rybniku, w dzielnicy Stodoły, butikowy, pięciogwiazdkowy Hotel Lili *****, Restauracji Mona, a także obiekt Berry SPA.

Hotel zaoferuje 12 nowoczesnych i wyszukanych pokoi dwuosobowych. Obiekt będzie przystosowany również dla osób z niepełnosprawnościami.

Przedsięwzięcie wiązało się z odrestaurowaniem - przy współpracy z Miastem - pocysterskiego dworu z XVIII wieku, w którym obecnie znajdować się będzie Restauracja Mona. Do dyspozycji gości będzie także kilka przestrzeni eventowych. Realizowane przedsięwzięcie umożliwi organizację wesel i podobnych wydarzeń, a także konferencji biznesowych czy szkoleń w zakresie różnorodnej tematyki

Marta Komar, dyrektor generalny Bel Mon Resort

Restauracje Mona, Brasserie Mona i Berry Bar

Właściciele Bel Mon Resort – Mirka i Patrick są prawdziwymi miłośnikami kuchni.

Na pierwszym piętrze Bel Mon Resort znajduje się przestronna restauracja fine dining Mona, która zaoferuje m.in. dania kuchni śląskiej. Na parterze mieści się Brasserie Mona, w której pojawią się m.in. dania lunchowe. W osobnym budynku na terenie SPA znajdzie się także Berry Bar, który zaserwuje drinki, napoje oraz koktajle, ale także przekąski. Berry Bar będzie do dyspozycji zarówno dla gości hotelowych, jak i gości korzystających z basenu czy usług SPA. 

Od 2020 roku projektowi patronuje Kurt Scheller.

Bel Mon Resort: Kiedy otwarcie?

Wielkie otwarcie Bel Mon Resort odbędzie się na przełomie roku. Restauracja rusza jednak wcześniej - już 22 października 2022 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz