Partnerzy portalu
Bieszczady: spore zainteresowanie turystów W Bieszczadach sporo turystów/ fot. shutterstock

Bieszczady: spore zainteresowanie turystów

Autor: PAP Data: 12 lutego 2021 11:49

Na trasach zjazdowych i biegowych w Bieszczadach i Beskidzie Niskim w piątek są bardzo dobre warunki narciarskie. "Pojawiło się sporo turystów" – powiedział PAP dyrektor Bieszczadzkiego Centrum Turystyki i Promocji w Ustrzykach Dolnych Jacek Łeszega.

Zgodnie z rozporządzeniem rządu, od piątku, 12 lutego br. w ścisłym reżimie sanitarnym mogą działać m.in. stoki narciarskie; hotele, ale ich obłożenie nie może przekraczać 50 proc. Restauracje hotelowe mogą dostarczać posiłki tylko dla gości do pokoi.

Jak zaznaczył Jacek Łeszega, w związku z poluzowaniem restrykcji sanitarnych ruszyły stacje narciarskie w Bieszczadach. "Pogoda sprzyja. Warunki na trasach można określić jako bardzo dobre, a nawet świetne" - dodał Łeszega.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Podkreślił, że mimo intensywnych opadów śniegu, drogi są przejezdne. "Nadmiar śniegu usuwany jest na bieżąco" - zauważył.

Szef Bieszczadzkiego Centrum Turystyki i Promocji zwrócił uwagę, że "od kilku dni coraz więcej chętnych rezerwuje miejsca w hotelach". "W najbliższy weekend spodziewany sporego ruchu" - mówił.

W Ustrzykach Dolnych wyciągi pracują m.in. na zboczach Gromadzynia i Laworty. Na narciarzy czeka także trasa biegowa w Ustianowej.

W Bieszczadach w ostatnich dwóch dniach spadło nawet 40 cm świeżego śniegu. Rano termometry m.in. w Cisnej i Ustrzykach Górnych pokazywały 17 stopni mrozu.

Na Podkarpaciu właściciele ośrodków narciarskich przypominają o obostrzeniach sanitarnych związanych z pandemią koronawirusa. Na wyciągach nie obowiązuje limit osób, w przypadku gdy miejsca zajmować będą osoby zamieszkujące w jednym gospodarstwie domowym, mające wspólny nocleg lub wspólnie podróżujące do stacji.

Wszystkich jednak obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa. W kolejkach trzeba zachować co najmniej półtorametrowy dystans. Narciarze oraz osoby towarzyszące zachęcane są do korzystania z płynów do dezynfekcji.

Obostrzenia sanitarne dotyczą także turystów. Podczas wędrówek górskich obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa m.in. na parkingach czy na tarasach widokowych. W lasach i na terenach otwartych, m.in. na łąkach i połoninach, nie ma takiego obowiązku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz