×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Biura podróży odrobią pandemiczne starty dopiero w 2023 r.
Sezon letni 2021 roku pokazał, że Polacy kochają zagraniczne podróże/ fot. Shutterstock

Biura podróży odrobią pandemiczne starty dopiero w 2023 r.

Autor: propertynews.pl Data: 01 października 2021 17:18 | Aktualizacja: 01 października 2021 18:52

Tego lata zainteresowanie wyjazdami zagranicznymi było tak wysokie, że udało się niemal osiągnąć wyniki sprzed pandemii.

Jak wynika z raportu opracowanego przez serwis wakacje.pl, tego lata zainteresowanie wyjazdami zagranicznymi wśród Polaków było tak wysokie, że udało się niemal osiągnąć wyniki z analogicznego okresu sprzed pandemii. Podróżowano głównie do Turcji i Grecji.

Swój udział w rynku poprawiła znacząco Chorwacja (najwyższa dynamika – ponad 21%) po znacznym zliberalizowaniu przepisów wjazdowych dla turystów oraz większej skłonności do podróżowania na wakacje samochodem. 

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Polacy kochają zagraniczne podróże

- Sezon letni 2021 roku pokazał, że Polacy kochają zagraniczne podróże. Kiedy tylko rządy Polski czy innych krajów luzowały obostrzenia, zainteresowanie klientów wycieczkami gwałtownie rosło, co dalej przekładało się na sprzedaż. W szczycie sezonu były momenty, kiedy oferty do popularnych miejscowości i hoteli znikały jak świeże bułeczki. Pierwszy kwartał roku był sporym wyzwaniem, w kwietniu sprzedaż sięgała jeszcze 70 proc. wartości zrealizowanych w 2019 roku, ale w maju i w czerwcu trend uległ znacznej poprawie, a przychody były nawet wyższe niż w tym samym czasie 2019 roku. Biura, które w zeszłym roku zanotowały straty finansowe, ten rok powinny zakończyć już na plusie -  - komentuje prezes Wakacje.pl, Dariusz Górzny.

Jak szacuje, w przyszłym roku rynek pod względem wielkości wróci do poziomów z 2019 roku lub nieco urośnie, ale znaczący wzrost liczby nowych klientów będzie można obserwować dopiero w 2023 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz