Partnerzy portalu
Blisko 37 mln zł na rozwój turystyki w woj. łódzkim Prawie 37 mln zł na rozwój turystyki w woj. łódzkim / fot. shutterstock

Blisko 37 mln zł na rozwój turystyki w woj. łódzkim

Autor: PAP Data: 18 lutego 2021 11:07

Zarząd Województwa Łódzkiego dwukrotnie zwiększył pulę pieniędzy na dofinansowanie inwestycji rekreacyjnych w regionie. Miejsca wypoczynku zyskają m.in. Radomsko, Bełchatów i Koluszki, a swoją ofertę dla turystów poszerzy Uniejów - podało biuro prasowe urzędu marszałkowskiego.

Województwo łódzkie staje się coraz bardziej atrakcyjne turystycznie, a jego mieszkańcy znajdą więcej miejsc do wypoczynku - napisano w środowym komunikacie służb prasowych samorządu województwa.

"Konkurs na +Rozwój gospodarki turystycznej+ w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego cieszył się bardzo dużym powodzeniem. Wpłynęło ponad 40 wniosków o dofinansowanie, z czego połowa została bardzo dobrze oceniona przez ekspertów" - poinformowano. "Zarząd Województwa Łódzkiego zdecydował się dwukrotnie zwiększyć planowaną wstępnie pulę pieniędzy unijnych przeznaczonych na dotacje, żeby wesprzeć jak najwięcej ciekawych zadań" - przekazało biuro prasowe urzędu marszałkowskiego.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Dofinasowanych będzie osiem projektów przygotowanych przez samorządy i przedsiębiorców. W sumie wnioskodawcy otrzymają na realizację inwestycji 36,6 mln zł.

"Wśród wspieranych projektów znalazła się m.in. Strefa Aktywności Ruchowej, Zdrowotnej i Witalnej, jako część dodatkowych atrakcji na basenach termalnych w Uniejowie. Zarząd województwa zdecydował również o dofinansowaniu trzech projektów, które wpłyną na potencjał turystyczny miasta" - ogłosiły służby prasowe urzędu marszałkowskiego.

"Boiska, skate park, pole do gry w minigolfa, a także fontanny multimedialne i szklana kładka pozwolą na znakomity wypoczynek dla całych rodzin na Gliniankach w Radomsku" - poinformowano. "Park Wodny w Lisowicach koło Koluszek będzie kusił turystów dodatkowymi atrakcjami. Powstaną tutaj m.in. park linowy czy tor dla amatorów ślizgania się po wodzie na wakeboardzie" - napisano w komunikacie.

Dofinansowanie udzielone przez zarząd województwa pozwoli też na rozbudowę kompleksu turystycznego nad zalewem Patyki niedaleko Bełchatowa, a nowe domki letniskowe staną nad zalewem Jeziorsko.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz