×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
''Bon dla Pogranicza'' - czy pomoże restauratorom i hotelarzom ze strefy przygranicznej?
Białowieski Park Narodowy to najstarszy polski park narodowy. Fot. PAP

''Bon dla Pogranicza'' - czy pomoże restauratorom i hotelarzom ze strefy przygranicznej?

Autor: KG/horecatrends Data: 26 lipca 2022 10:10 | Aktualizacja: 26 lipca 2022 10:12

- W sprawie odbudowy turystyki w strefie przygranicznej państwo nie działa. Dlatego przedstawiliśmy projekt „Bonu dla Pogranicza” jako finansowej zachęty dla turystów do odwiedzania tych terenów - poinformował Robert Tyszkiewicz, poseł PO.

Robert Tyszkiewicz uważa, że należy ratować turystykę puszczańską, która jest w kryzysowym położeniu.

- Prawie miesiąc temu otwarta została Białowieża i inne miejscowości turystyczne na pograniczu polsko-białoruskim. W związku z tym przedsiębiorcy przestali otrzymywać - ci którzy dostawali - przestali otrzymywać rekompensaty. Natomiast turyści nie powrócili. Mamy więc sytuację niesłychanie trudną. (...) nie ma odbudowanego ruchu turystycznego chociażby na poziomie zbliżonym do tego, co odnotowaliśmy przed okresem zamknięcia. Dlatego musimy działać dalej, żeby ratować turystykę puszczańską - mówił poseł Tyszkiewicz. 

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Kiedy program „Tarcza dla pogranicza”?

W czwartek 21 lipca miało miejsce posiedzenie podkomisji stałej do spraw turystyki, gdzie przedstawiono stan prac programem „Tarcza dla pogranicza” na pograniczu polsko-białoruskim i możliwości pomocy poza limitem de minimis dla branży turystycznej z tego regionu. 

Poseł PO zauważył, że skończyło się zamknięcie, ale turystyka na pogranicze nie powraca.

- Nie ma już rekompensat i nie ma turystów. Nie widać także postępów w pracach nad uzyskaniem zgody z Komisji Europejskiej na pomoc finansową poza limitem de minimis. Liderzy branży turystycznej nie otrzymali żadnej pomocy, utrzymują się tylko z własnych zasobów i kredytów i są na skraju upadku - wskazał Robert Tyszkiewicz w swoich mediach społecznościowych. 

Dlatego - jak podkreśla - tak ważne jest, aby wesprzeć turystykę na pograniczu.

- Takim wsparciem może być BON DLA POGRANICZA - byłby impulsem do odnowienia i zachęciłby do przyjazdu na pogranicze. Sprawy nie odpuszczamy. Na spotkaniu podkomisji we wrześniu powiemy sprawdzam - podał poseł Tyszkiewicz. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz