Partnerzy portalu
Bon turystyczny: 4 mld zł wciąż do wykorzystania Wiceminister Semeniuk zaapelowała do Polaków, aby korzystali z bonu turystycznego, opłacając wyjazdy wakacyjne w kraju. / Fot. Pixabay

Bon turystyczny: 4 mld zł wciąż do wykorzystania

Autor: PAP Data: 21 maja 2021 14:50

Około 4 mld zł - taka kwota jest do wykorzystania w ramach bonu turystycznego – informuje wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk.

  • Założeniem Polskiego Bonu Turystycznego jest wsparcie zarówno polskich rodzin, jak i rodzimej branży turystycznej, która znacząco ucierpiała w wyniku pandemii COVID-19.
  • Wsparcie w wysokości 500 zł przysługuje na każde dziecko. Na dziecko z orzeczoną niepełnosprawnością opiekunowie dostaną dodatkowy bon, także o wartości 500 zł.
  • Według wiceminister dotychczasowy, niewystarczający poziom wykorzystania tego wsparcia wynika przede wszystkim z kilkumiesięcznego zamknięcia w ramach lockdownu obiektów, w których można zrealizować vouchery.

"Wszystko to było uzależnione i doprowadziło do niepełnych możliwości wykorzystania tego bonu. Dziś mamy narodowy program szczepień na bardzo wysokim poziomie, jeżeli chodzi o wyszczepienie populacyjne, mamy również szerokie grono osób, które są ozdrowieńcami" - dodała.

Do ministerstwa zgłaszają się inne branże, np. weselna i fitness z postulatami utworzenia dla nich bonu, ale obecnie nie są rozważane możliwości ich powołania.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

"My dzisiaj skupiliśmy się, aby do turystyki włączyć jak najwięcej podmiotów, w których można płacić tymi środkami. Dzisiaj nie rozpatrujemy w kategoriach tworzenia kolejnych bonów, a tak naprawdę zrealizowania bonu turystycznego na tę kwotę, którą założyliśmy" - zapowiedziała Semeniuk.

Bon można wykorzystać płacąc za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne na terenie Polski, a także zorganizowane wycieczki wraz z wszelkimi atrakcjami przewidzianymi przez organizatorów w ramach oferty. Zgodnie z założeniami z vouchera można skorzystać do końca marca 2022 r.

Bonem turystycznym można płacić u przedsiębiorców, którzy zarejestrowali się w bazie Polskiej Organizacji Turystycznej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz