Partnerzy portalu
Bon turystyczny został przedłużony. Obejmie również wakacje
Rodzice aktywowali bądź wykorzystali dotąd ponad 5 mln bonów w ramach programu Polski Bon Turystyczny. Fot. Marcin Bielecki/PAP

Bon turystyczny został przedłużony. Obejmie również wakacje

Autor: Katarzyna Gubała Data: 23 grudnia 2021 16:00 | Aktualizacja: 23 grudnia 2021 16:07

Zgodnie z nowymi przepisami do końca września 2022 r. będzie można płacić za pomocą Polskiego Bonu Turystycznego za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne

Prezydent RP podpisał ustawę z dnia 17 listopada 2021 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID–19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw.

Ustawa ma stanowić ''jeden z elementów tzw. „tarczy antykryzysowej” wprowadzającej szereg rozwiązań regulacyjnych minimalizujących negatywne skutki dla gospodarki i społeczeństwa w wyniku stanu epidemicznego powstałego na skutek COVID-19''. 

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Dokąd ważny jest bon turystyczny?

W art. 6 noweli wprowadzono zmiany w ustawie z dnia 15 lipca 2020 r. o Polskim Bonie Turystycznym. Mają one na celu w szczególności przesunięcie terminu do dokonywania płatności za pomocą bonu turystycznego.

Wydłużenie z dnia 31 marca 2022 r. na dzień 30 września 2022 r. terminu na dokonywanie płatności za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne za pomocą Polskiego Bonu Turystycznego powinno stworzyć uprawnionym warunki do jego pełnego wykorzystania.

Czytaj też: POT: Ponad 5 mln aktywowanych lub wykorzystanych bonów turystycznych

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz