Partnerzy portalu
Booking zwraca 65 mln euro wsparcia po aferze z premiami dla zarządu Afera w Holandii z Booking.com; fot. shutterstock.com

Booking zwraca 65 mln euro wsparcia po aferze z premiami dla zarządu

Autor: PAP Data: 06 czerwca 2021 10:09

Afera w Holandii ujawniła, że firma Booking.com zamierza wypłacić zarządowi 28 mln euro premii. Wcześniej firma otrzymała od holenderskiego rządu 100 mln euro wsparcia. Teraz ma zwrócić 65 mln.

Pieniądze od rządu miały zostać przeznaczone na utrzymanie miejsc pracy zagrożonych w związku z kryzysem wywołanym przez pandemię Covid-19. Okazuje się jednak, że firma zamierza wypłacić zarządowi gigantyczną premię. Trzyosobowy zarząd ma otrzymać w sumie 28 mln euro w formie pakietów akcji.

Politycy nie kryli oburzenia. Minister spraw społecznych Wouter Koolmees powiedział, że "to nie jest akceptowalne". Szef koalicyjnych konserwatywnych chadeków (CU) Gert-Jan Segers nazwał premie "bezwstydnymi" i dowodem na twierdzenie, że "chciwość jest źródłem wszelkiego zła". Liderka opozycyjnej Partii Pracy (PvdA) Lilianne Ploumen napisała zaś na Twitterze, że pieniądze muszą zostać zwrócone "do ostatniego centa".

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Booking zwróci otrzymaną pomoc

Firma zapowiedziała w piątek, że zwróci 65 mln ze 100 mln otrzymanej pomocy. "Uważnie śledziliśmy debatę w holenderskim społeczeństwie w ostatnich dniach, traktujemy to niezwykle poważnie" - głosi oświadczenie Booking.com.

Minister finansów Holandii Wopke Hoekstra powiedział dziennikarzom, że "wsparcie było przeznaczone dla tych firm, które naprawdę go potrzebowały". Hoekstra wezwał też przedsiębiorstwa, które otrzymały pomoc, a ich sytuacja finansowa jest dobra, aby zwróciły rządowe wsparcie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz