×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Boom hotelowy w Portugalii
Portugalia: Po pandemii Covid-19 rekordowa liczba budowanych hoteli; fot. unsplash

Boom hotelowy w Portugalii

Autor: PAP Data: 29 grudnia 2022 07:49

W Portugalii po pandemii koronawirusa wzrosła liczba inwestycji w budowę hoteli. W 2023 roku średnio co pięć dni inaugurowany będzie jeden tego typu obiekt.

Hotele w Portugalii

Jak podała telewizja CNN Portugal, w całym 2023 roku spodziewane jest otwarcie na terenie kraju co najmniej 75 placówek hotelowych. Według danych firmy konsultingowej Cushman & Wakefield, łącznie w przyszłym roku otwartych zostanie w Portugalii blisko 6 tys. nowych pokojów hotelowych.

"To niesamowita liczba, znacznie przewyższająca dane sprzed pandemii Covid-19. Tak duża liczba otwieranych w ciągu zaledwie jednego roku hoteli to rzadkość" - powiedział szef działu ds. hoteli w portugalskich strukturach spółki Cushman & Wakefield. Dodał, że w ciągu wcześniejszych pięciu lat w Portugalii otwartych zostało 300 nowych hoteli.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Tymczasem według lizbońskiego ekonomisty Miguela Monteiro pandemia koronawirusa sprawiła, że inwestorzy zaczęli coraz bardziej interesować się obszarami poza dużymi portugalskimi miastami.

"Wiele z inwestycji w sektorze hotelowym realizowanych jest dziś poza aglomeracjami Lizbony, Porto i Coimbry, na prowincji, z dala od miejskiego zgiełku" - powiedział Monteiro, wskazując na niesłabnącą popularność terenów pod budowę hoteli na atlantyckim wybrzeżu.

Monteiro zaznaczył, że Portugalia jest jednym z najszybciej powracających do normalności sprzed pandemii Covid-19 krajem świata, jeśli chodzi o turystykę.

Opinię tą potwierdzają dane Narodowego Instytutu Statystycznego (INE) w Lizbonie, zgodnie z którymi w październiku liczba turystów na portugalskich lotniskach przekroczyła rekordowy poziom ponad 5,7 mln.

Lepsze wobec 2019 roku, czyli ostatniego sprzed pandemii, są też zyski hoteli i pensjonatów w Portugalii. Od stycznia do października 2022 roku zarobiły one w sumie 4,5 mld euro, czyli o 200 mln euro więcej niż w całym 2019 roku.

SŁOWA KLUCZOWE

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz