Partnerzy portalu
Brakuje miejsc noclegowych na listopadowy długi weekend W ciągu minionego tygodnia wolne miejsca noclegowe zaczęły gwałtownie znikać/ fot. Shutterstock

Brakuje miejsc noclegowych na listopadowy długi weekend

Autor: propertynews.pl Data: 09 listopada 2021 09:41

W najbardziej popularnych miejscowościach turystycznych, takich jak Gdańsk czy Kraków zaczyna brakować wolnych miejsc na listopadowy długi weekend. Za rodzinny wyjazd zapłacić trzeba tam średnio nawet 970 złotych – wynika z raportu Noclegi.pl.

– Najwyraźniej wielu Polaków obawiało się nowych obostrzeń, związanych z kolejną falą pandemii, więc zwlekali z decyzją o wyjeździe do samego końca. W ciągu minionego tygodnia wolne miejsca zaczęły gwałtownie znikać – tłumaczy Natalia Jaworska, ekspert Noclegi.pl i dodaje, że w terminie 11–14 listopada w Zakopanem poziom rezerwacji sięgnął już 87%. Jeszcze mniej dostępnych miejsc jest w Krakowie (11% wolnych noclegów) i Gdańsku, gdzie wolnych jest już tylko 8% miejsc, często w bardzo wygórowanych cenach.

Listopadowy długi weekend - ceny w hotelach

Turyści najczęściej podróżują rodzinnie, średnio w 3 osoby i nie planują wydłużać weekendu, bo większość rezerwacji obejmuje 3–4 dni. Średnia cena takiego wyjazdu w miejscowościach górskich to powyżej 800 złotych – w Zakopanem średnio 824 złote, nieco taniej jest w Karpaczu – 815 złotych.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Drożej jest w Gdańsku, gdzie średnia cena rezerwowanego pobytu kształtuje się na poziomie 970 złotych.

City break na długi weekend

– Nienajlepsze prognozy pogody zachęcają do wyjazdów typu city break. W czołówce najpopularniejszych destynacji na długi weekend znalazły się Kraków i Warszawa, gdzie średnie ceny za wyjazd wynoszą 700 złotych – podkreśla Jaworska i dodaje, że w związku z tym po raz pierwszy od początku pandemii wyraźnie wzrosło zainteresowanie hotelami. – Nadal najchętniej wybieramy apartamenty, ale udział hoteli we wszystkich rezerwacjach wyraźnie wzrósł. Z jednej strony oswoiliśmy się z pandemią i zaufaliśmy przygotowaniu hoteli do funkcjonowania w warunkach reżimu sanitarnego – wyjaśnia.

Hotele walcząc o gości z apartamentami czy pensjonatami próbują przyciągać turystów dodatkową ofertą jak nieodpłatne śniadania, bezpłatną możliwością anulowania rezerwacji czy możliwością wykorzystania bonu turystycznego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz