×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Branża hotelarska kwitnie w Katowicach. M.in. dzięki turystyce biznesowej (wideo)
fot. shutterstock

Branża hotelarska kwitnie w Katowicach. M.in. dzięki turystyce biznesowej (wideo)

Autor: www.portalsamorzadowy.pl Opublikowano: 26 czerwca 2019 14:20

Klika lat temu Katowice postawiły na rozwój turystyki biznesowej, dzięki temu miastu udało się zmienić swój poprzemysłowy charakter. Ostatnie miesiące to m.in. organizacja Szczytu Klimatycznego ONZ, e-mistrzostw Intela oraz Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

- Najwięcej osób przyjeżdża do Katowic właśnie w celach kongresowych i dla tych wydarzeń, które są realizowane m.in. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Każda z osób, która do nas przyjeżdża, wydaje w mieście średnio 200 zł na dzień pobytu. Patrząc na to z perspektywy zakończonego niedawno Europejskiego Kongresu Gospodarczego, w Katowicach "zostało" 2,5 mln złotych - podkreśla prezydent Katowic Marcin Krupa.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Jak przyznają władze miasta, w tym czasie Katowice odwiedziło kilkadziesiąt tysięcy gości z całego świata. A to mocno działa na wyobraźnie hotelarzy, którzy planują kolejne inwestycje w samym centrum Katowic.

- Niedługo w centrum Katowic staną dźwigi przy trzech adresach. Będzie to m.in. przy al. Korfantego, kolejny w miejscu po wyburzonym wkrótce Hotelu Silesia, a także tuż przy Urzędzie Miasta na ul. Młyńskiej - mówi prezydent Marcin Krupa.

Działkę przy al. Korfantego kupiła dwa lata spółka Genfer Hotel Invest IV. Firma buduje w Polsce hotele sieci Puro Hotels i również taki obiekt ma w planach postawić w Katowicach.

Teren ze stojącym jeszcze starym Hotelem Silesia należy do Vastint Poland. Rozbiórka legendarnego obiektu ma się skończyć we wrześniu 2019 roku. W miejscu wyburzonego hotelu Silesia powstanie zespół nowoczesnych budynków o funkcji hotelowo-biurowej.

Hotel Mercure przy ul. Młyńskiej ma zostać otwarty w 2020 roku. Będzie w nim 268 pokoi, restauracja Winestone, zaplecze konferencyjne, centrum fitness oraz parking podziemny.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz