Partnerzy portalu
Branża hotelarska powstanie po pandemii Branża hotelarska powstanie po pandemii; fot. unsplash.com

Branża hotelarska powstanie po pandemii

Autor: PAP Data: 23 listopada 2020 10:20

Najpierw ruszą wyjazdy wypoczynkowe, potem indywidualne biznesowe, a w końcu ruch międzynarodowy i konferencje - pisze poniedziałkowy "Puls Biznesu" przewidując obudowę popytu na usługi hotelarskie w Polsce.

"W poszukiwaniu bezpiecznego miejsca wypoczynku goście wybierają obiekty mniejsze, w mniejszych miastach. Co prawda druga fala pandemii i restrykcje administracyjne chwilowo wyhamowały ten trend np. w Europie, ale przykład Chin pokazuje, że tam, gdzie nie ma masowych zakażeń, odbudowa popytu przebiega według tego schematu" - pisze gazeta.

Najtrudniej mają obiekty największe, oferujące powyżej 200 pokoi w dużych metropoliach - pisze gazeta. Dodaje, że w Europie Środkowo-Wschodniej najbardziej ucierpiały najchętniej zwiedzane przez gości zagranicznych zabytkowe stolice Czech, Węgier - Praga i Budapeszt, a z polskich miast - Kraków.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Dziennik przypomina, że poziom obłożenia na wybrzeżu Bałtyku wyniósł w okresie wakacyjnym (lipiec-wrzesień) ok. 75 proc. Był to wynik niższy niż przed rokiem, ale zdecydowanie lepszy niż w hotelach miejskich.

Średni poziom obłożenia hoteli w Polsce spadł z 70 proc. do 32 proc. (dane za okres styczeń-wrzesień 2020), najbardziej w dużych miastach - stwierdza "PB".

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz