×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Branża turystyczna liczy na najazd turystów. Święta i Sylwester będzie czasem odbicia?
Branża turystyczna: Spodziewamy się najazdu turystów w okresie świąteczno-noworocznym /fot. shutterstock

Branża turystyczna liczy na najazd turystów. Święta i Sylwester będzie czasem odbicia?

Autor: PAP Data: 19 grudnia 2022 14:59

Hotelarzy spod Tatr są optymistami - W okresie świąteczno-noworocznym pod Giewont przyjadą tłumy turystów. Rezerwacje w hotelach są wypełnione, ale nadal można znaleźć pokój na Sylwestra – zapewnia Karol Wagner z Tatrzańskiej Izby Gospodarczej zrzeszającej branżę turystyczną z Podhala.

"Grudniowe weekendy pokazały, że Zakopane cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem turystów. Zazwyczaj przedświąteczne weekendy nie obfitowały w turystów pod Tatrami, ale w tym roku jest zupełnie inaczej. Spodziewamy się również najazdu turystów w święta i tradycyjnie, w Sylwestra" - mówi PAP Karol Wagner z Tatrzańskiej Izby Gospodarczej.

Sylwester 2022. W okolicach Zakopanego można znaleźć noclegi

"Co prawda dalej od centrum Zakopanego, ale można znaleźć wolne lokum w popularnych kwaterach za 300 zł za pokój dwuosobowy. Jest zauważalne rozchwianie cenowe. Ceny noclegów mogą jeszcze pójść w dół, ponieważ oferty zarówno na święta jak i na Sylwestra są dostępne. W pensjonatach czy hotelach można znaleźć jeszcze oferty w przyzwoitych cenach nawiązujących do ubiegłego roku" - informuje Wagner.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Oferty dotyczące świątecznego wypoczynku pod Tatrami sprzedają się gorzej niż sylwestrowe. Na święta pokój dwuosobowy w pensjonacie można znaleźć tu już za 200 zł.

Pod Tatry na okres świąteczno-noworoczny przyjadą głównie turyści krajowi, chociaż widoczne jest też zainteresowanie Węgrów, Czechów i Słowaków.

"Słowacy, nasi najbliżsi sąsiedzi już od dłuższego czasu polubili pobyty pod Tatrami. Trzeba pamiętać, że Słowacja jest w strefie euro i Polska jest dla nich cały czas atrakcyjna cenowo. Wybierają też oni obiekty o wysokim i najwyższym standardzie" - dodaje Wagner.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz