×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Browar Hevelius Apartments już działa, wkrótce otwarcie Hewelke Restaurant z szefem Marcinem Popielarzem
Apartament Suszarnia w Browar Hevelius Apartments. Fot. Materiały prasowe

Browar Hevelius Apartments już działa, wkrótce otwarcie Hewelke Restaurant z szefem Marcinem Popielarzem

Autor: KG/horecatrends Data: 07 lipca 2022 10:05

Browar Hevelius to kompleks składający się z aparthotelu, restauracji i piekarni Hewelke, a w przyszłości SPA. Od 1 lipca działa część noclegowa: Browar Hevelius Apartments, czyli 25 apartamentów na wynajem krótko i długoterminowy.

Browar Hevelius powstał w miejscu dawnego Browaru Kuźniczki w centrum Wrzeszcza, dzielnicy Gdańska. To trzecia tego typu inwestycja rewitalizacyjna PB Górski po Hotelu Quadrille w Gdyni oraz Leśnym Dworze w Sulęczynie. 

Browar Hevelius to kompleks składający się z aparthotelu, restauracji i piekarni Hewelke, a w przyszłości także rozbudowana przestrzeń Spa i Wellness. Otwarcie przewidziano w kilku etapach - czytamy w komunikacie prasowym. 

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

1 lipca otwarta została część noclegowa Browar Hevelius Apartments, czyli 25 apartamentów na wynajem krótko i długoterminowy. Każdy z nich jest w pełni wyposażony w aneks kuchenny z lodówką i zmywarką oraz łazienkę, w której znajduje się też pralka. Apartamenty zlokalizowane są w dwóch budynkach: Willi Dyrektora oraz Suszarni. 

Apartament Willa Dyrektora.

Na 20 lipca br. planowane jest otwarcie Hewelke Restaurant - trzeciej restauracji chef patrona Marcina Popielarza po gdyńskim Białym Króliku i kaszubskim Biôłim Trusie. Tym razem to miejsce odwołujące się do światowej tradycji kulinarnej, trochę nawiązujące do francuskiego bistro czy gastropubu. W Hewelke Restaurant zaplanowano tzw. Chef’s Table zlokalizowany tuż przy kuchni, gdzie będzie można na bieżąco śledzić przygotowanie dań czy porozmawiać z kucharzami.

Browar Hevelius w Gdańsku-Wrzeszczu.

Tuż obok restauracji mieści się Hewelke Bakery - piekarnia oferująca wypieki dawniej powstające w Białym Króliku. Zyskały już one sporą renomę w Trójmieście, na tyle dużą, że wymagającą zdecydowanie większej przestrzeni. Na miejscu będzie można nabyć też przetwory roślinne Marcina Popielarza.

Bliżej końca roku planowane jest z kolei otwarcie Browar Hewelius Spa Sphaera.

Czytaj też Mateusz Ankiersztejn dyrektorem zarządzającym Quadrille, Leśny Dwór Sulęczyno i Browar Hevelius

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz