×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Budowa Qubus Hotel Katowice po 2 latach przerwy znów ruszy
Po niemal dwuletniej przerwie w budowie, Qubus Hotel Katowice rusza pełną parą. Fot. Materiały prasowe

Budowa Qubus Hotel Katowice po 2 latach przerwy znów ruszy

Autor: propertynews.pl Data: 16 września 2022 13:35 | Aktualizacja: 16 września 2022 13:36

Przerwa w budowie Qubus Hotel Katowice trwała dwa lata. Teraz inwestycja znów rusza pełną parą. Obiekt ma być gotowy pod koniec 2023 r.

Jak podaje PropertyNews.pl, planowana powierzchnia całkowita Qubus Hotel Katowice przy ul. Moniuszki to 5500m kw. W tej nowoczesnej bryle obiekt zaoferuje 97 pokoi. W hotelu zaprojektowany został także zielony taras, a dla wygody zmotoryzowanych gości - garaż podziemny.

- Dwa lata pandemii nie były łatwe dla hotelarstwa. Z pewnością wyszliśmy z nich z nowymi doświadczeniami i na pewno jesteśmy lepiej przygotowani na pojawiające się krytyczne sytuacje na rynku. Wierzymy że Katowice jako serce aglomeracji śląskiej nadal są bardzo dobrym miejscem na tego typu inwestycję. Z radością wracamy do Katowic z nowym hotelem, w którym skoncentrujemy się na eko rozwiązaniach i wyjątkowym designie. Cieszymy się, że już za kilkanaście miesięcy będziemy mogli zaproponować Gościom do odpoczynku wyjątkowo komfortowy i ergonomiczny obiekt biznesowy - mówi Artur Hajduk, prezes sieci Qubus Hotel.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Budowa zostaje wznowiona przy zrealizowany już parkingu podziemnym i poziomie „0”. 

- Za chwilę zaczną się prace żelbetonowe i stawianie konstrukcji pięter. Do budowy i aranżacji użyjemy biodegradowalnych oraz odnawialnych materiałów i tworzyw. Zakończenie budowy planujemy pod koniec 2023 roku. Tak szybka data jest możliwa dzięki nowemu podejściu do etapów budowy. Chcemy też jak najszybciej i jak najlepiej wykorzystać świetną lokalizację obiektu - podsumowuje Maciej Pabisz, dyrektor operacyjny Qubus Hotel.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz