Partnerzy portalu
Budowa warszawskiego domu Ronalda McDonalda na finiszu Budowa warszawskiego domu Ronalda McDonalda na finiszu, fot. materiały prasowe

Budowa warszawskiego domu Ronalda McDonalda na finiszu

Autor: horecatrends.pl/informacja prasowa Data: 03 grudnia 2020 14:55

Już za kilka miesięcy pierwsze rodziny wprowadzą się do domu Ronalda McDonalda w Warszawie – bezpłatnego hotelu dla najbliższych ciężko chorych dzieci leczonych w szpitalu pediatrycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Dom budowany jest na terenie kampusu uczelni.

To drugi w Polsce dom tworzony przez Fundację Ronalda McDonalda dzięki wsparciu darczyńców i wolontariuszy. Aby pomóc w ostatnim etapie prac i zakupie wyposażenia, wystarczy wziąć udział w tegorocznej akcji McHappy Day. 1 zł z każdej porcji frytek sprzedanej w sieci McDonald’s w weekend 5/6 grudnia i 12/13 grudnia, zasili konto tej budowy.

„Aby rodzina mogła być razem” to misja Fundacji Ronalda McDonalda, działającej w Polsce od 2002 roku. Jednym z kluczowych elementów jej realizacji są domy Ronalda McDonalda – bezpłatne, komfortowe hotele dla rodzin hospitalizowanych dzieci. Dzięki tej inicjatywie rodzice pacjentów, którzy mieszkają z dala od szpitali, mogą być przy swoich pociechach, wspierać je w walce z chorobą.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Pierwszy dom Ronalda McDonalda w Polsce działa od 5 lat przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie. Do tej pory udzielił wsparcia 433 rodzinom, oferując im  blisko 50 tysięcy bezpłatnych noclegów. Najdłuższy pobyt rodziny trwał aż 382 dni, rekordziści wracali 28 razy..

Od 2021 roku rodziny hospitalizowanych dzieci będą mogły skorzystać  ze wsparcia drugiego fundacyjnego Domu, zlokalizowanego na terenie kampusu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, w bezpośrednim sąsiedztwie szpitala pediatrycznego. Jego budowa właśnie dobiega końca, trwają  prace wykończeniowe i wyposażanie obiektu. Warszawski dom to nowoczesny, przyjazny środowisku budynek o 3 kondygnacjach i 2000 m2 powierzchni użytkowej. Inwestycja, która pomieści 25 komfortowo wyposażonych apartamentów oraz przestronną część wspólną: kuchnię, jadalnię, salon rodzinny, miejsca spotkań i relaksu, pralnię. Dzięki wsparciu i zaangażowaniu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, projekt obejmuje także niezależną strefę pobytu i rekreacji dla dzieci zdrowych. Moduł o funkcji przedszkolnej, który stworzy rodzeństwu chorego dziecka, które często razem z rodzicami musi zamieszkać w pobliżu szpitala, odpowiednie warunki do edukacji i zabawy. WUMIK, bo taką nazwę nosić będzie ta strefa przedszkolna, służyć będzie na co dzień dzieciom pracowników uniwersyteckiego kampusu.

Tak jak w przypadku wszystkich programów Fundacji, budowa warszawskiego domu  jest finansowana z  darowizn. Ważną częścią jej budżetu  są dary rzeczowe i wkład pracy ze strony wielu firm, partnerów projektu. Środki finansowe na ten cel Fundacja pozyskuje także w ramach prowadzonej zbiórki publicznej. Znaczącą pozycją w budżecie są wpływy z różnego typu inicjatyw fundraisingowych jakie są realizowane dzięki zaangażowaniu Przyjaciół i Sympatyków Fundacji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz