Partnerzy portalu
Budownictwo modułowe wkracza do hotelarstwa Budownictwo modułowe wkracza do hotelarstwa / fot. materiały prasowe

Budownictwo modułowe wkracza do hotelarstwa

Autor: propertynews.pl Data: 09 marca 2021 10:24

Budownictwo modułowe z każdym rokiem staje się coraz popularniejsze. Umożliwia ono budowę nie tylko mieszkań, ale również specjalistycznych konstrukcji w rodzaju szpitali czy izolatoriów. Na świecie pojawia się też coraz więcej modułowych hoteli i akademików, co może odmienić sektor turystyczny.

Wywołany pandemią COVID-19 kryzys wpłynął w znaczący sposób na turystykę i hotelarstwo, które musiały mierzyć się z lockdownami. Choć zanotowane przez branżę straty były duże, przypuszcza się, że najbliższe lata przyniosą odbicie – w 2025 roku rynek hotelarski na świecie może być warty ponad 456 miliardów dolarów. Sektor turystyczny powoli wraca na stare tory i zaczyna inwestować.

Drewniane moduły budowlane sprawdziły się w budowie ośrodków opieki medycznej – gotowe do realizacji koncepcje placówek ochrony zdrowia czy izolatoriów opracowała firma Unihouse. Teraz moduły w szkielecie drewnianym mogą być rozwiązaniem wyzwań czekających branżę budowlaną oraz turystyczną i hotelarską.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Technologia modułowa jest niezwykle elastyczna i z każdym rokiem coraz popularniejsza – przewiduje się, że w 2025 roku wartość branży wyniesie prawie 175 miliardów dolarów[3]. Fakt, że sektor cały czas się rozwija nie powinien dziwić, gdyż moduły pozwalają na budowę zarówno jednorodzinnych domów, jak też wielokondygnacyjnych apartamentowców.

Obecny okres to dobry czas na planowanie inwestycji. Pandemia zmieniła nasz sposób myślenia i to, co kiedyś wydawało się niemożliwe, dzisiaj jest wykonalne i pożądane. Technologia modułowa umożliwia przeniesienie hotelu do bardziej atrakcyjnej lokalizacji w razie spadku obrotów, a także pozwala rozbudowywać istniejące już budynki bez zakłócania obecnej pracy. 

- Koszt budowy w technologii modułowej Unihouse jest bardzo zbliżony do technologii tradycyjnej, a oprócz tego nasze moduły są wykończone pod klucz i spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa  – mówi Roman Jakubowski, członek ­zarządu Unihouse SA.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz