×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Burmistrz Dusznik-Zdroju i biznesmen związany z branżą hotelarską aresztowani
Burmistrz Dusznik-Zdroju Piotr L. i biznesmen związany z branżą hotelarską Ryszard S. zostali tymczasowo aresztowani. / fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk

Burmistrz Dusznik-Zdroju i biznesmen związany z branżą hotelarską aresztowani

Autor: PAP Data: 28 kwietnia 2023 09:22

Burmistrz Dusznik-Zdroju Piotr L. i biznesmen związany z branżą hotelarską Ryszard S. zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące w śledztwie dot. nieprawidłowości przy budowie hotelu w Dusznikach-Zdroju.

Burmistrz i biznesmen z branży hotelarskiej zatrzymani przez policję

We wtorek Centralne Biuro Antykorupcyjne poinformowało o zatrzymaniu czterech osób, m.in. wysokiego rangą urzędnika samorządowego oraz przedsiębiorcę z Dolnego Śląska związanego z branżą turystyczną i hotelarską w Karkonoszach. Z ustaleń śledztwa CBA wynika, że w latach 2014-22 miało dochodzić do poważnych nieprawidłowości dotyczących wydawania decyzji administracyjnych w ramach realizacji jednej z inwestycji budowlanych w Dusznikach Zdroju.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Świdnicy prok. Tomasz Orepuk przekazał w piątek, że burmistrz Dusznik-Zdroju Piotr L. jest podejrzany o przekroczenie uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej oraz poświadczenie nieprawdy w dokumentach związanych z realizacją inwestycji polegającej na budowie jednego z hoteli na terenie Dusznik-Zdroju.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

"Przy popełnianiu zarzucanych burmistrzowi czynów miał z nim współdziałać Ryszard S., który był rzeczywistym beneficjentem wydawanych, korzystnych decyzji związanych z budową hotelu" - powiedział prok. Orepuk.

Budowali hotel w miejscu, w którym nie powinien powstać

Piotr L. jest podejrzany również o przyjęcie łapówki i obietnicy kolejnej, a także o zatajenie w swoim oświadczeniu majątkowym pożyczki jaką otrzymał od jednego z przedsiębiorców.

Według ustaleń śledztwa, hotel o parametrach wskazanych w decyzjach wydawanych przez Piotra L., nie powinien powstać w miejscu, w którym był budowany. "Wynika to m.in. z faktu, że teren gdzie powstał hotel był i jest objęty programem Natura 2000" - powiedział prokurator.

Ryszard S. i Piotr L. decyzją sądu zostali aresztowani na trzy miesiące.

Prokuratura postawiła w tym śledztwie jeszcze zarzuty dyrektorowi jednego z wydziałów Starostwa Powiatowego w Kłodzku Tomaszowi C. oraz Józefowi K. - współpracownikowi Ryszarda S. C. i K. usłyszeli zarzuty dotyczące przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej oraz poświadczenia nieprawdy w dokumentach związanych z realizacją inwestycji. "Józefowi K. zarzucono też wręczenie korzyści majątkowych i obietnicę wręczenia korzyści funkcjonariuszowi publicznemu" - dodał prokurator Orepuk. Wobec tych dwóch podejrzanych zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze.

Ryszard S. to biznesmen w branży hotelarskiej i jedna z osób znanych z tzw. "afery hazardowej".

Podejrzanym grozi do 10 lat więzienia. 

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News

SŁOWA KLUCZOWE

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz