Partnerzy portalu
Burmistrz Mikołajek: Lockdown wpływa na całe miasteczko Mikołajki w lockdownie: brak turystów, pustki na ulicach/ fot. shutterstock

Burmistrz Mikołajek: Lockdown wpływa na całe miasteczko

Autor: PAP Data: 02 marca 2021 17:15

Mikołajki, mazurskie miasteczko, które latem tętni życiem, obecnie jest opustoszałe. Obowiązujący od soboty lockdown na Warmii i Mazurach spowodował, że nie ma turystów, których i tak zwykle o tej porze było o wiele mniej niż w sezonie letnim. Hotele są zamknięte, nieliczne lokale gastronomiczne utrzymują się z usług cateringowych kierowanych do mieszkańców.

Wyjaśnił, że ze względu na dużą liczbę gości, którzy rozpoczęli pobyt przed lockdownem, opuścili oni hotel, ale nie udało się tego zrobić jednego dnia. "Ale już w niedzielę gości w hotelu nie było" - zaznaczył.

Rzecznik warmińsko-mazurskiej policji Tomasz Markowski powiedział PAP, że w ciągu ostatniego weekendu policjanci w całym regionie przeprowadzili lub uczestniczyli w kontrolach 116 obiektów handlowych i usługowych. Nie stwierdzono poważniejszych uchybień.

W trakcie służby patrolowej interweniowali wobec 114 wykroczeń dotyczących lekceważenia nakazu zasłaniania ust i nosa maseczkami. W 67 przypadkach taka interwencja zakończyła się nałożeniem mandatu karnego, wobec 23 osób zostały skierowane do sądu wnioski o ukaranie.

Według asp. Doroty Kulig z komendy powiatowej w Mrągowie, w przypadku Mikołajek nie odnotowano w ostatnich dniach spektakularnych przypadków niestosowania się do obowiązujących obostrzeń, a jedynie pojedyncze interwencje wobec osób chodzących bez maseczek.

"Policjanci uczestniczyli też wraz z sanepidem w kontrolach obiektów hotelowych. Właściciele zobowiązali się do respektowania przepisów, które zostały na nich nałożone" - mówiła.

Według policyjnych danych, całym powiecie mrągowskim w weekend funkcjonariusze wystawili sześć mandatów, jeden wniosek do sądu i udzielili dwóch pouczeń w związku z brakiem maseczek.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz